A Travellerspoint blog

Apie tai, kaip įkūrenti jos širdį

Na, net nežinau, kaip čia pasakius, kad šitos šalies feministės labai nuliūdę nebūtų. Nieko nuskriausti kol kas nesinori.

Kai tu pajunti, kad ji tavęs neklauso, privalai jai ką nors tokio nupirkti. Tu gali sumokėti savo prakaitu ir savo kančia, arba pinigais. Nes joms visoms reikia tavo prakaito, tavo kančios ir tavo monetų.

Kai preitoj PaPų regatoj atplaukiau antras, pagalvojau - taigi vatafak, kodėl taip nutiko??? Juk startas pavyko, iki posūkio Scorpio pirmas... Vien baltom burėm, jokio spinčiaus, nes su šeimos ir naujokų svečių įgula, kadangi... O laviruotėj, jau grįžtant, ėmėm, ir Omegai iki finišo viską pra...radom. Užvežė mums be kelių minučių net 10 minučių.
Plika akim matėsi, kaip jie žymiai aštriau į vėją eina. Senutis atsarginis Scorpio grotas neveža, nes numuštas jau, o naujas dar tik važiuoja. Mūsų kovinis numiro dar pernai, dėl netyčia užsipynusio bulynio keliant ir po to pražiopsotai netikėto durno halso pavėjui. Babahhh su smūgiu ir basta, burės nebėra. Nežinau, gal mano klaida, gal tik šiaip laikas grotui numirti atėjo.

Po šio PaPų plaukimo, bare prie alaus, buvo kalbos. Kaip ten atsitiko, kad Omega visus padarė. Taip ir padarė, nes jachtos dugną naują nupirko. Duok jachtai tvarkingą dugną, ji tau - PaPus ir atitinkamai greitį. okay, dar patyrusią įgulą duok... Kad feministės vėl nesupyktų - tai čia ne jūsų, feminisčių sultingi apvalumai, o PAvakario PAsiplaukiojimai, to biš PaPai. Jei dar neaišku, tai Googlas visagalis.

Taip ir yra, kad jei nori, kad tavo jachta plauktų, turi jai kažką tokio, visąlaik ką nors tokio nupirkti. Tai geresnį dugną, tai naują burę. Tai naują geležėlę, tai smagesnę plastmasėlę. Praktiškai visi jachtinikai serga ėjimo į parduotuvę liga. Jeigu kur nors nykiausiam brolių skandinavų kaimely bus dvi jachtinių žaislų parduotuvės, tai brolis jachtininkas LT aplankys būtiniausiai abi, vien lygindamas kainas ir beveik nieko nepirkdamas.

Tačiau ne apie pirkinius pas mūsų kalba, labiau apie darbus. Paimk į delnus ką nors sunkaus, tarkim elektrinį šlifuoklį ir praleisk dieną, iškėlęs rankas. Jei maža - praleisk dvi. Kam nors tai nelengva, bet šitas etapas, dėl graudžiai lėtos monotonijos - tai mano kančia. Po to turi švarų laivo dugno paviršių. Dabar - dažyk 4 sluoksnius epoksidinio grunto, su 2-3 valandų pauze tarp kiekvieno. Sudaryk tokį kiaušinio lukštą savo laiveliui. Po to - jūros moliuskams ir augalams nuodinga danga - antifulingas. Šitie dažai mūsų beveik gėloje Baltijoj dirba 2-3 metus, nors mes, jachtininkai kažkodėl dažom kasmet. Na, bet mes tokie - juk mums reikia.

Kažkuriuo momentu, užsikali už viską mokėti ir bandai daryti dalykus pats. Po to (po N tuščiai sutrinto laiko ir n+1 sugadintų brangių medžiagų, nes rezultatas nėra smagus) pradedi įgauti pasitikėjimo profesionalams. Tada jie viską padaro, o tu susimoki.
Sumoki monetas, o kas liko - tai tavo paties laikas, tavo prakaitas ir tavo kančia. Kokiom proporcijom į tavo laivą sukris tavo laikas, tavo kančia ir tavo monetos - žinai tik tu pats.
Tada, kai jai duosi - tada tavo jachta plauks.
Scorpio į vandenį nuo kranto suskrido vos ne anksčiausiai visų. Nes nereikėjo laukti, kol samdyti meistrai suras laiko, nes pats ką reikia išmokau.

Tiek ir norėjau jums pasakyti - jai duosi, ji plauks. Bet gali ir neplaukt...

Posted by gramas 11:54 Archived in Lithuania

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Comments

gal šįkart (kaip pirmam plaukimui) ir negarantuotai įžiūrėjau, bet rodos, kad ir genuja ne kovinė buvo pakelta?..
iš savo varpinės atrodo, kad kai:
- laivas genujinis
- santykis tarp genujos ir groto plotų ~2:1
tai genuja daug labiau įtakoja aštrumą laviruotėj.

p.s. visai smagiai ta leksika, ne per daug. kiek neįprasta, kad anksčiau nebuvo. o šiaip tai smagiai.

by boa

Labiau kovinės genutės nebūna. Tiksliau - labiau kovinės neturiu, todėl aš ją myliu. Ji iš kruizinio sunkoko laminato, nelabai ką silpniems vėjams, bet kai dangus su vandeniu susimaišo - atlaiko bet ką. Pagal mano paniatijas genuja 100% yra plotu lygi trikampiui tarp forštago ir stiebo. Ją gali stakseliu vadinti. Kai persidengia burės labiau - tada genutę turi 110%, ar 125%, būna ir 150%. Manoji, Boding siūta - kaip ir 125%, tiksliai niepamientam. Procentai procentais, čia tu burių specas ir tau žinot kaip teisingai skaičiuoti. Man svarbesnė kita dimensija - pasitiki savo bure, ar ne. Kai plauki vienas - yra reikalų, kai reikia genują pakeisti, ypač kai vanduo spardosi. Todėl ir nešioju lėtesnę, sunkesnę, kad vien privynioti užtektų, jei ką.

by gramas

tekstas geras, bet padaže labai jau gausu "gražios" leksikos. tikrai nenorėčiau, kad mano vaikai skaitytu TAI....

by andrius

šiaip jau kritika teisinga, teks kiek sugrįžti prie teksto

by gramas

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login