A Travellerspoint blog

Apie tai, kas yra kuokelis ir piestelė buriavime

Sailing-To..t-1024x1024.jpg

Mūsų išvaizdą, charakterį, elgesio modelius nepaprastai smarkiai įtakoja genai. Tiksliau - tam tikri unikalūs genų junginiai, vadinami aleliais.

Cvankt tas spermatozoidas į kiaušalastės sienelę, įsineša vidun savo genus ir šie sudaro unikalius junginius su mamytės genais. Vaikelis buriuotojas gimsta su unikaliu, tačiau kiek tėvelio buriuotojo, tiek mamytės, vardu Toalubariotamekurortepadavėja, genais. Tačiau labai plėstis šioje temoje pavojinga, nes nejučiom pradėsiu kalbėti apie alų. Gal netgi jau pradėjau. Todėl vietoje pavojingo termino alelis toliau šioje mokslinėje studijoje naudosime paprastą ir suprantamą terminą - genai.

Į alubarį buriuotojai vaikšto visi - šiuo aspektu nėra jokiais tyrimais nustatyta ryškesnių sportininkų ir kruizerių elgsenos skirtumų. Tačiau žvelkime giliau.
Yra dominuojantys genai ir recesyviniai genai. Jeigu jaunojo buriuotojo organizme dominuoja sportininko genai - jį nuo mažumės matysite šlapiu užpakaliu sėdintį ant Optimisto borto. Vaikui augant, jo laivai keisis, tačiau užpakalis taip ir liks šlapias, t.y. jis visada liks sportininku buriuotoju.

Tačiau jeigu organizme dominuojantis yra kruizerio genas - tai labiau tikėtina, kad vienas iš recesyvinių genų yra iš to alubario. Šis recesyvinis alubario genas, turimas kartu su sportiniu recesyviniu genu, pristabdo dominuojančiojo kruizerio geno aktyvumą ankstyvuoju laikotarpiu, todėl, nors ir būdamas dominuojančiu, tačiau šis pilnai išryškėti gali tik vėlesniame gyvenimo etape. Sudėtingai skamba, todėl paskaitykite dar kartą. Tai paaiškina, kodėl buriuotojais kruizeriais tampama dažniausiai ne nuo vaikystės, o kai į buriavimą ateinama jau pasiekus tam tikrą brandą - emocine, fizine ir materialine prasme. Tačiau - nepamirškime to tėvelio buriuotojo, kuris aistros akimirką padavėjai davė ir didesnį ar mažesnį sportininko recesyvinių genų rinkinuką, panaudotą komplektuojant tą naują žmogeliuką, kada nors tapsiantį pačiu tikriausiu kruizeriu.

Taigi, užrišant tvirtą jūrmazgį po šia žiauriai moksline genetinio buriavimo teorija - dabar mums aišku, kad yra visai nesvarbu, koks tu esi buriuotojas - pats gryniausias sportininkas ar kruizeris - tu vistiek neišvengiamai turi sportininko genų.

Dvi jachtos, plaukiančios ta pačia kryptimi - neišvengiamai lenktyniauja. Galbūt ne abudu tų jachtų škiperiai tai žino, tačiau tai yra lenktynės. Visada lenktynės, lenktynės foreva. Tarkim - tu išplaukei iš Nidos, už pusvalandžio apsidairai, ir matai, kad dar viena, ar kelios jachtos irgi plaukia link Klaipėdos. Nuolatos nerimastingai atsigręši atgal, vertindamas, ar jie tave vejasi ar ne, o jeigu taip - tai kaip greitai. Ką tu gali padaryti, kad pasididinti savo laivo greitį, kuris kursas greitesnis, kur farvaterio gylis leidžia kampą nukirsti, ką čia atleisti, ką ten prilupti. Aha, jie spinčių pakėlė - vadinasi, tau reikia taip pat.

large_20121110-P1110527-110.jpg

Tu nebežinai, kur dingo tas relaksacinio plaukimo sekmadienio popietę planas, papuoštas ramiu pokalbiu kokpite gurkšnojant alelį ir svaigstant nuo grožių gamtos, lėtai vis atsiveriančios apie tave... Ne, tu net negalvoji apie tai, nes nėra kada - autopilotas vairuoja per dideliu zigzagu, todėl vairuoji pats, gaudai vėjo gūsius, bandai iš kiekvieno jų išgręžti maksimalų momentinį greitį. Ir vis per petį stebi savo "varžovus", kurie tikriausiai net nežino, kad tu lenktyniauji...

Kartais pavyksta save suvaldyti - po perkūnais, kas tu - sportininkas šlapiu pasturgaliu, ar tik kruizeris, savo namą ant vandens perkeliantis iš taško A į tašką B? Ne greitis tau svarbu, ne vieta ant podjumo, o malonumas buvimo ant vandens su vėju, savo laivu ir savo įgula. Tada tau vėl pavyksta grįžti į normalų relaksacinį buriavimo režimą, nes tavo dominuojantis kruizerio genas sudraudė ir po suolu nuvarė tavo recesyvinį sportininko geną.

Tiesa taip pat - kad tas susivaldymas apima tada, kai jau aiškiai matai, kad tas besivejantis laivas tau duoda į kaulą. Kai jie guviai šniokščia pro šalį, tu visa savo povyza jiems demonstruoji relaksacinį savo plaukimą.
Tu prieš minutę dar sportavai, na bet gal jie to nežino...

Posted by gramas 00:34 Archived in Lithuania

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login