A Travellerspoint blog

Apie tai, kaip vokišku autobanu į Floridą nuplaukti

Jį žurnalistas pernai sustabdė pokalbiui kies Kelnu, Vokietijoje. Ant automobilio treilerio jis vežė 5m ilgio keistos konstrukcijos laivelį su dotkominiu pavadinimu Yrvind.com

Sven Yrvind ne šiaip simpatiškas seniokas - jis rašytojas, išradėjas ir yra jau garsenybė, apie jį daug kur rašoma dažniau, nei jis pats to norėtų, tikriausiai. Jo nestandartinis požiūris į jachtų dizainą neapsiriboja vien piešiniu ant lapo. Jis laivą pagamina, ir išplaukia juo į rimtą kelionę, ir taip - visą gyvenimą, o šiemet jam jau 73 sukako.

Pasirodo, vokišku autobanu jis keliauja į Ameriką, į Floridą. "Tokiu būdu Airiją pasieksiu per dvi-tris dienas," - sako Sven Yrvind. "Šiaurės jūroje nėra labai saugu tokiam mažam laivui kaip mano. Ten labai daug krovininių laivų, ypač ties Norvegija ir sąsiauriuose. Didelis laivas gali pervažiuoti mane."

Sveno svetainėje rasite daug informacijos apie jį patį, gyvenimą, keliones ir jo laivus: yrvind.com

Būtent šią kelionę automobiliu į Airiją rasite jo rašų archyve "present project" nuo July 2011.

Kas man įdomiau - jo, žinomo buriuotojo su 50 metų buriavimo patirtimi, nuomonės apie laivybą, buriavimo vietą šiuolaikinėje visuomenėje, ir bendrai - apie gyvenimą.

"Mano laivas mažas, ir todėl saugesnis už didelį laivą". Sako jis, ketindamas 5 m laiveliu perplaukti per Atlantą. "Dideli laivai generuoja dideles apkrovas ir yra sudėtingi. Maži laivai yra žymiai paprastesni".

Jo laive nėra variklio - Svenas apie plaukimą per Atlantą, paprastai ir savo stilium - "Jei vėjo nebus, turėsiu irkluoti".

"Manau, esu šioks toks misionierius" apie save sako jis, nes jūrinės tradicijos, kadaise gajos, jo nuomone, nutolo nuo savo šaknų, veikiamos šiuolaikinės modernios visuomenės tempo ir spaudimo.

Beje, didele meile šiuolaikinei civilizacijos išlepintai žmonijai Svenas nelabai liepsnoja.

"Aš jaučiuosi saugus jūroje. Mane labiau gąsdina žmonės dideliame mieste."

Paprastai burinės jachtos Atlantą perplaukia per tris ar keturias savaites. Yrvind sąmoningai renkasi maršrutą, kuris kelionę padarys ženkliai ilgesnę. "Užtrunka mėnuo, kol susilieji su jūra į vieną visumą. Tai puiki proga išvalyti savo galvą nuo nesąmonių, kurių ten prikiša civilizuota visuomenė."

"Kai aš gimiau, Žemėje buvo du milijardai žmonių. Šiandien yra septyni milijardai, ir be galo tai tęstis negali. Mes baigiame išnaudoti planetos resursus, o prie nuolat įjungto TV ir radijo žmonės atpranta mąstyti patys."

Pagal Yrvind, gyvenimas - tai kelionė, kurios tikslas yra toli gražu ne paskirties vietos pasiekimas.

"Mums atrodo, kad laimė yra kažkur netoli, gal tik žingsniu priešaky - ir mums reikia būtinai skubėti ir veržtis pirmyn, kad ją pavyti. Tačiau dažnai, kai sustoji - tik tada pamatai, kad tavo laimė yra čia, o ne kažkur."
yrvind_at-..400x265.jpg

Pernai, lapkričio mėnesį, jis jau buvo kirtęs Atlantą. Šiandien gaminasi naują laivą.

Galit vadinti jį keistuoliu, nepritapėliu, galit iš jo juoktis - bet vienas dalykas yra tikras - Svenas labai gerai apgalvoja viską, ką leidžia sau paskelbti viešai. Dėl to verta į jo mintis įsiklausyti, tuo labiau, kad retas iš mūsų, būdamas 73-ejų, kaip Svenas šiandien, susigalvosim išrasti naują burlaivio tipą, pasistatyti sau laivelį, ir išplaukti juo Vokietijos autobanais į Floridą.

Posted by gramas 23:58

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login