A Travellerspoint blog

Apie tai, kokia baisi paslaptis gaubia mano ranką

large_singlehanded.jpg
PaPa regatose, kurias kartais plaukiu vienas pats ant jachtos SCORPIO, esu užsidirbęs šiokią tokią "vienarankio" reputaciją. Retkarčiais per eilę metų esu ir pirmą vietą suplaukęs, kartais su spinakeriu - ir vienas pats! Ant SCORPIO tai įmanoma, nes visas laivo valdymas, visos burių virvės suvestos į kokpitą, kur, padedamas autopiloto, galiu su viskuo susitvarkyti gana sklandžiai.
Gerai apgalvoji, ką ir kaip, kokiu eiliškumu darysi, koks bus numanomas to rezultatas - ir dirbi pagal planą. Kai planas nesuveikia - improvizuoji. Kaifas, nes kai pavyksta, man tai - dar viena savotiška buriavimo dimensija ir džiaugsmas, kai viską pats pasidarai...

Buriuotojų pasaulyje vienarankiais vadina tuos, kurie plaukia be įgulos, t.y. viską laive daro pats škiperis. Terminas be didelių fantazijų kilęs tiesiog iš angliško singlehanded sailing.

Singlehander'ių formulė-1, Everestas ir super-ultra-maratonas - tops of da tops varžybos buriavimo adrenalino džunkiams - yra VENDEE GLOBE regatos. Specialiai paruoštais laivais didžiulę patirtį turintys buriuotojai varžosi, kas vienas pats, be užėjimų į uostus, be pagalbos iš šalies apiplauks apie Pasaulį.
Yra tikrai geras prancūzų režisieriaus Christophe Offenstein filmas neseniai išleistas - apie Vendee Globe regatos škiperį ir jo plaukimą - TURNING TIDE (orig. En Solitaire). Absoliučiai superinis filmas, man jis sailing movie topuose kartu su MASTER AND COMMANDER.

Taip jau nutiko, kad viduržemiuose teks būti škiperiu smarkiai didesnio laivo, negu esu iki šiol įpratęs. Šiek tiek nerimauju aš dėl to. Bus reikalų, bet aš išmoksiu.

Tačiau šia proga jau galiu paatvirauti ir savo baisią paslaptį atskleisti. Tik šitą filmą pažiūrėjęs, supratau, kad vienarankis buriuodamas gali naudot abi rankas. Pasirodo, buvau visai klaidingai terminą supratęs, nes SCORPIO plaukiau valdydamas viena ranka. Taigi sąžiningai vienarankis...

Matyt, su dideliu laivu galėsiu plaukti jau abiem rankom? Taip, ar ne? Hehh, dabar žinau, kad taip....

Kas per palengvėjimas ir atgaiva...
;o)

Posted by gramas 23:51

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Comments

Kalbant apie filmus siūlyčiau užmesti akį į ALL IDS LOST(2013). Irgi apie vienarankį ir dar kai ką su kuo jam tenka susidurti.

by Donatas

Žiūrėjau ir juokiausi ir pikta vietom buvo, kad tokias parodijas apie buriavimą daro. Nors konsultantu kokį buriuotoją kūrėjai galėjo pasikviesti... Kokiu idijotu reikia būti, kad štormui prasidėjus ne bures mažintų, o ramiai nusiskusti eitų, gelbėjimo plauste specialiai gaisrą pasidarytų, o per audrą, kai rankos darbo pilnos, eiti šnapsą gerti... taip daro tik kvailiai arba keleiviai. Pabaigoje atrodė, kad visai teisinga, kad Redfordas į dugną eina, net nusivyliau, kai jį ištraukė. Kiauras skylėmis tas filmas, pavargtum vardinti kas ten per nesamonės sudėtos, net ne filmas, o parodija.

by gramas

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login