A Travellerspoint blog

Apie tai, kaip skenduoliai kelia klausimų

Winston Churchill yra išsireiškęs, kad yra melas, bjaurus melas ir statistika. Dar reikia pagalvoti, kuriai melo kategorijai priskirti prie buriavimo netiesiogiai sietinus statistinius duomenis, kuriais netrukus pasidalinsiu.
Beje, skaičiai netikrinti, šaltinių patikimums netirtas, tačiau reikalo esmė žinoma visiems buriuotojams. Taipogi esu pastebėjęs, kad buriuotojams jumoro jausmas nesvetimas, todėl labai smarkiai dėl pateikiamų duomenų prašau neįsitempti.

Švedija.
Rimtas laikraštis paskelbė statistinius duomenis apie skendimus už tokius-tai metus. Paskaičiuota, kad 50% nuskendusiųjų Švedijoje - buvo neblaivūs. Čia tas kontekstas, kur visuomenės auklėjimas, kova su žalingais įpročiais, už sveiką gyvenseną ir t.t.

Skaičiuose lyrikos nėra, paskelbė - ir basta.

Tačiau ką aš žinau apie švedus - tai kad visi jie plaukia gerai. Jie nuo mažens įpratę prie vandens, net rudeniop, kai orai nebe šilti, jų vaikų pilna visose prieplaukose ir maudyklose. Lūpos mėlynos, žąsies oda pašiurpę, bet jiems gerai. Man net apsirengti šilčiau visada norisi, kai juos pamatau žvarbiam vėjui kaukiant - krykštaujančius iš džiaugsmo ir šokinėjančius nuo krantinės, vėl kopėčiomis aukštyn, ir vėl iš naujo. Jie ruoniai. Rudenį būna, kad vandeny šilčiau, negu ant kranto, bet kad jie visi nuo mažens užsigrūdinę - jokių abejonių man nėra.

Švedai suaugėliai, net senučiai seneliukai su seneliukėm - irgi kiekvieną rytą kas bėgte, kas oriai, pasidabinęs namų chalatu ant dviračio - bet jie visi juda prie vandens rytiniam pasiplaukiojimui. Pliurkš trumpam į vandenį - paplaukti į priekį, paplaukti atgal, dabar panerti - atgal į krantą, ranšluosčiu apsitrinti iki virto vėžio raudonumo, glaudes išgręžt ir į chalato kišenę, strykt vėl ant dviratuko ir namučių pusryčiauti. Jie ir negali kitaip, nes kol buvo vaikai - jie visąlaik šokinėjo nuo tos krantinės, iki vanduo pasidaro kietas žiemą.

Ir ką mes sužinome iš šio statistikos gabalėlio apie švedų skenduolius? Pasirodo, net ruoniai švedai skęsta? Ne naujiena, nes tai žinojom - skęsta visi, o nemokantys plaukti dar labiau. Tačiau visuotinai gerai plaukiančių švedų statistika man sako, kad tu gali gerti (50%), gali negerti (50%) - tu vistiek nuskęsi, jei tavo likimo knygoj šitaip parašyta.
Klausimas - o tai kodėl negerti?

Posted by gramas 23:28

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Comments

Ilonos komentaras kai pcitavau problema - o kas buriuoja blaivus?

by tauras

Aš kartais buriuoju, esu matęs ir kitų, vardų dabar gal neatsiminsiu, bet jie irgi yra buriavę blaivūs.

by gramas

Išvartyta kaip Nolano filme Inerstaller. Abiem atvejais - gerai :)

by Rokas Arbušis

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login