A Travellerspoint blog

Apie tai, kaip išdaviau Lietuvą šiuo sunkiu jai metu

Jau buvau minėjęs apie visiems ES piliečiams prieinamą pramoginių laivų registraciją ne Lietuvoje. Yra bent keletas sklandžiai suderintų kanalų, kuriais pasinaudojęs, kiekvienas laivo savininkas gali laivo registracijos šalimi rinktis Maltą, Nyderlandus, Švediją, Belgiją, Prancūziją, bet yra ir kitų...

Tik kam man to reikia? Juk čia mano šalis ir man patinka mūsų trispalvė; tai kodėl turėčiau ją keisti į kitą vėliavą? Nors puikiai žinau, kad mūsų vėliava Viduržemio jūroj susilauks daugiau tarnybų - muitinės ir coast guard'o dėmesio, daugiau kreivų žvilgsnių marinose bei inkaruotėse - o va tačiau visitiek - todėl, kad man patinka...

Šiuo metu jau turiu visus laivo, įsigyto Viduržemio jūroje, nuosavybės dokumentus ir pradedu jachtos registracijos Lietuvoje procesą.
Laivas ten, registracija čia.

Pradedu... Įdomiai skamba, nes iš tikro - tai užbaigiu net nepradėjęs. Man užteko vien pokalbio su registracijoje dalyvaujančiu LBS (Lietuvos Buriuotojų Sąjunga) įgaliotiniu, kad suprasčiau - jokiai Lietuvai jokia jachta jokiuose viduržemiuose nėra reikalinga.
Ir buriuotojai Lietuvai nereikalingi, nebent jie plaukia tik ratu apie Trakų pilį ir Kauno užtvankoje, kur juos visokie inspektoriai be vargo mato. Šiukštu - neplaukti niekur toliau. Lietuvoje sistema taip sutvarkyta, kad tokių, buriuojančių svetimuose vandenyse, būtų kuo mažiau, o dar geriau - nei vieno.

Mano jachta Viduržemio jūroje Saugios Laivybos administracijos pareigūnams bei LBS'ui kelia vien tik problemas bei nepatogumus ir atitraukia šiuos esminius valstybės aparato stūmoklius nuo tiesioginių pareigų vykdymo. Už tas atliktas pareigas mokame jiems mes visi, mokesčių mokėtojai, todėl jas atlikdami, pareigūnai turi būti maksimaliai efektyvūs beigi naudingi tautai.

- Tai, žinai, yra tik du varijantai - arba jachtą atplukdai čia ir tada tikrinam bei registruojam, arba mes turime važiuoti ir tikrinti ten. Kur, sakai, laivas dabar? A, Pietų Prancūzijoj... Tai ten ir skrisim, pagal nuostatus viską apmoka laivo savininkas, - porina man telefonu LBS'o įgaliotas asmuo.

- Palauk, paaiškink, tai kaip laivą be vėliavos galiu į Lietuvą parplukdyti, juk nuo ankstesnio registro jachta jau nuimta, turiu tam atskirą sertifikatą... Gal kokia laikina registracija, ribotam laikui yra, kad bent parplaukti galėčiau?

- Jo, be vėliavos negali... Vadinasi, lieka tik vienas būdas - skrendame ten. Tik ne dviese skrisim, o dar žmogus iš Saugios Laivybos administracijos irgi turi būti, kad patikrinti. O jokios laikinos registracijos tai tikrai kad nėra, ji pagal įstatymus nenumatyta...

- Na jau, būtinai dviese važiuosit? Šitaip vienas kitu nepasitikit, kad abu tą patį laivą tikrinti turit? Ir už tą administratorių - aš irgi turėsiu mokėti?

- Jo, ir už jį. Na kaip, šiaip tai pasitikim, bet juk aš turiu pirminę laivo apžiūrą daryti, stovį ir inventorių vertinti, o jis, tas iš administracijos, realiai tik laivo korpuso ir variklio numerius patikrins, ir viskas. Kad laivas tas pats, kuriam popierius ruošiam. Dvidešimt minučių, gal pusvalandis...

Šiuo momentu aš jau negaliu patikėti, kad tai vyksta realybėje, ne, aš tikrai miegu ir sapnuoju. Juk tokios nesamonės realiam gyvenime neįmanomos... Tačiau pašnekovas, šiaip gyvenime normalus prietelius buriuotojas - jis nusiteikęs rimtai, juk jis dabar kalba kaip įgaliotas asmuo. Ir ne bet ko įgaliotas, o visų Lietuvos buriuotojų tėtės ir mamos vienam asmenyje LBS'u ar balsu, kaip kam patogiau...

Tik dabar pradedu suprasti, kad pokalbis bergždžias, tačiau interesas sužinoti daugiau man išlieka.

- Pagalvok, juk važiuosim automobiliu, beveik trys paros (su nakvyne) į ten, po to dvidešimt minučių pietuose ant laivo ir vėl trys paros atgal... Tau to reikia - savaitė automobilyje... Taigi šitokia laža...,- bandau vesti link proto. - Juk yra krūva oficialių dokumentų, kur visi laivo/variklio numeriai, detali įrangos specifikacija smulkiausiai išdėstyta. Yra pirkimo sutartis, nuosavybės dokumentas (Bill of Sale), yra pačios labiausios laivų draudimo bendrovės Pantaenius, Hamburg - polisas su visais laivo ID ir mano vardu. Aš jums galiu tūkstantį fotografijų visos įrangos pateikti... Vertinkit, kiek telpa, jei suprantat ką jose matot... Ar jūs bent suvokiat, kiek tokia jūsų, keliauninkų, tvarka man kainuoja?

- Negalime taip. Apžiūrų ir registracijos nuostatai neleidžia. Vistiek reikia važiuoti. Tik laiką pasiderinkim. Suprantu, kad skamba keistai, bet tikrai negalim kitaip,- demonstruoja supratingumą ir žmogišką šilumą įgaliotasis prietelius buriuotojas.- Be to, žiema dabar, kitų užsiėminų nekažkas yra, tai tikrai galim važiuoti... Jo, jo, kainuoja, nu bet tai ką...

Ne, blemba, tai jis ir mašina varyti sutinka... Supratau, kad pokalbis kaip ir visai išsemtas. Atsisveikinu, pažadu jam vėl paskambinti... Padedu ragelį ir jei pokalbio metu dar buvo juokinga, tai va dabar šūdas ir užvirė... Ekskursantai, blyn. Nuo darbų nusprūsti savaitei, keliauti į bet kurį Pasaulio kraštą - dėl dvidešimt minučių ant registruojamo laivo - no problem. Tik kelionę tegul geri dėdės apmoka, o tam administratoriui komandiruotę padarysim, valdiškas atlyginimas ir toliau kapsės. Turtinga valstybė...

Kaip įdomesnės mintys ateina tik traukiniui nuvažiavus, taip ir man, brandaus socializmo mačiusiam, kažkoks senas korupcinis raugas galvon mušė, bet tik trumpam. O juk yra būdų viską patvarkyti pigiau, ir važiuoti labai toli nereikėtų. Tačiau pyktis dėl tos mūsų balvoniškos tvarkos pačiu laiku padėjo man save sugriebti gelažiniais gniaužtais tiesiog už pilietinės sąžinės. Sąžinė net sucypė iš netikėtumo.

Gerai žinau, kad tokia "daryta" Lietuvos vėliava man ant laivo jokio tautinio džiaugsmo nekels, nes tai jos įžeidimas. Kad aš savo šalies vėliavą turėčiau per kyšius darytis, nes oficiali sitema būtent tam suprojektuota... Juk aš tokią gėdą kasryt, vėliavą ant laivo keldamas, prisiminsiu ir man ta diena bus sugadinta.

Net nesvarstau aš tų dviejų organizmų į Pietų Prancūziją ratais vežti, na kam tas vargas. Jeigu vykti visa delegacija ten, tai tik lėktuvu. Vežu aš juos į Vilnių ir po to atgal - jau apie Lt400,- su tų organizmų pamaitinimu pakeliui, kad lėktuve jie man nenusloptų.

Skrydis tiesiai į Barseloną, arba su persėdimais į Marselį - jei bilietus sausio mėnesiui pirkti dabar po maždaug Lt500,- gaunasi Lt1500,- į ten ir atgal. Vėliau - bus brangiau. Nusileidus reikia imti mašiną, nes iki kaimo Port Napoleon, kur BILLABONG ant kranto stovi - šmotas kelio, o visuomeninis transportas pas pietiečius yra nekažką. Kur reikia, autobusu tu galiausiai nuvažiuosi, bet visai neaišku, kada.

Mašina plius draudimas plius kuras - apie Eur150-200,- . Galima iš Marselio imti taksi, bet tai Eur100 ir dar tiek pat kitą dieną, kad išskristi - todėl auto nuomotis kaip ir pigiau, plius mobilumas.

Ten, Prancūzijoj, abudu laivo numerių tikrinimo ekspedicijos nustekentus organizmus reikia pamaitinti, skysčių balansą sureguliuoti irgi reikia. Gal net iki ant kalno mūrų, nes juk nesėdėsi ten susiraukęs. Juk darbui - tik 20 min. Tai į biudžetą įkalam dar min. Eur100,- kaip gastronomo Euromarche kaštus.
Nakvynė laive, tai bent viešbutis nekainuos...

Tokiu būdu, įskaitant ir laivo pirminės apžiūros (Lt200,-) ir registracijos (Lt65,-) valdiškus mokesčius Lietuvoje, mūsų tautinė vėliava man kainuos ne mažiau, kaip Eur880,-

Tačiau Tėvynės meilė juk ne tiek pinigais matuojama, kiek baime - teisingai? Kuo labiau tu bijai mūsų valstybės gyvenimą reguliuojančių balvonų ir jų nustatytos tvarkos - tuo geresnis pilietis esi.

Tai gal pradėti bijoti?, - man vis dar norisi būti geruoju piliečiu.

Kas mane dar pokalbyje su įgaliotuoju atstovu be galo nugąsdino (pro juoko ašaras) - kad norėdamas kasmetinę laivo techninę apžiūrą atlikti (be jos lietuviškas laivo bilietas negalioja), aš turėsiu jo įgaliotąjį organizmą kasmet į viduržemius prie laivo atvežti. Ten jis vėl tikrins numerius, raketų datas ir suskaičiuos lemputes ant gelbėjimo liemenių. Po to turėsiu jį į Tėvynę grąžinti tokį pat, kokį išvežiau.

Toks lietuviškos registracijos palaikymas man kainuos apie Eur500,- Ir taip kasmet, kol nebūsiu šitokiais idijotiškais kaštais ir balvoniška tvarka užknistas, priverstas parplaukti Lietuvon ir kaip visi, vien apie Trakų pilį buriuoti.

Whiskey - Tango - Foxtrot... išsireiškiant inteligentiško žmogaus kalba.

Ne, nei juoko, nei pykčio jau nebėra. Vien nusivylimas, kad kaip valstybė, jos institucijos ir mes, visi piliečiai - jūros klausimais esame tokie žiopli.

Beje, kitą dieną vistik nupėdinau ir į Saugios Laivybos Administraciją. Pareigūnė simpatiška, tai net pamąsčiau, ar tikrai klaidos nedarau, niekur su ja važiuot nenorėdamas. Tačiau prisiminiau, ko čia atėjęs ir koks piktas vakar buvau. Akurat - reikia rašyti prašymą, kad administracija skirtų inspektorių, ir teks jį gabenti prie laivo - viskas taip, kaip LBS man jau sakė.
Matau, ji nuoširdžiai nori man padėti ir siūlo sprendimus: O tai gal pakrauti laivą ant mašinos, ir čionai parvežti... Arba konteineriu... Aj, ne, jei laivas 13 metrų, tai neišeis...
Buvo smagu pabendrauti su žmogum, išmanančiu logistikos reikalą, bet apsisukau ant kulno ir išėjau nuo tos valdiškos undinės nieko nepešęs. Visai nieko - nei žvyno, nei uodegos.

Paminėtų istorijos dalyvių kažkuo kaltinti visai nėra dėl ko - normalūs žmonės, juk ne jie tokią tvarką sukūrė, tačiau kaip sistemos sraigteliai, ją realizuoti privalo.
O sistema mums sako - jokių laivų užsieniuose užjūriuose, jums, mielieji tautiečiai, NEREIKIA. Nes jūs esat kitokie, nei visų kitų šalių europiečiai.

Manau, jau supratot, kad tiems keliauninkams "čemodanų" krautis nereikia. Nebenoriu mūsų trispalvės ant savo laivo - nes man per brangu. O labiausiai todėl, kad man bjauri net mintis, jog turėčiau prie tokios idijotiškos tvarkos prisitaikyt.

Ir nieko baisaus nenutiks, jei laivas plauks po kitom, visai laivo kasos kasmet nereketuojančiom spalvom, o garbingą Klaipėdos miesto vėliavą mes po kairiu zalingu ir taip per visus viduržemius nešim.

Posted by gramas 23:23

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Comments

O kodėl nenupirkus inspektoriams autobuso bilietų arba apmokėti už jų sunaudotą kurą? Pačiam žinoma skristi. O dėl maisto - tai jie tam komandiruotpinigius ir gauna. Ir jų dydis priklauso nuo šalies, taigi alkani neliks!

by Dovydas

Painios schemos, Dovydai. Jei trumpai - ši valstybė sukurta ne tau ir man, o valdininkams bei politikams. Jie žino, ko nori ir kuro kaštų kompensavimu neatsipirksi. Mes jiems reikalingi tik prieš rinkimus.

by gramas

Sistema "pramusa" ne tik registruojant laivus.. Drutas Dekui uz aiskuma galvojant apie registracijos vieta. Laukiam tolimesniu zingsniu, tikiu sekmingesniu nei sie..

by Edgaras

yra bent viena jachta, kuri vezesi inspektoriu. berods iolandija. galvoj netelpa.
as kai veziau sla tinspektoriu iki memelio miesto, kur atveze gosail pirmasias jachtas, tai jis tik ziopciojo, kaip grazu naujos jachtos paziurejo borto/variklio numerius ir pats nesuprato, ko jis cia, jei viska lbs inspektorius jau buvo padares.
yra tvarku, kuriu nesuprantu, bet man pavyko prie ju pristaikyti.

by Rokas Arbušis

Ruslanai, kaip reikia prisitaikyti prie goželių tvarkos žmogui, savo jachta nuplaukusiam į Karibus? Įsivaizduok, tai tu esi tas žmogus, su LT vėliava ant laivo Karibuose. Vos tik nuplaukus, tavo laivo bilietas nebegalioja, nes pasibaigė kasmetinės tech.apž. indėklas. Mus mokina, kad laivo žurnalas svarbiausias dokumentas laive, bet aš sakau, kad kad laivo ir įgulos tvarkingi dokumentai yra svarbiausia. Tu atsiskraidinsi LBS tikrintuvą? Tvarka tokia, kad jį iš Lietuvos pigiau vietoj žmonos plukdytis, negu lėktuvais į ten ir atgal gabentis. Nors gal geriau žmoną prastumti kaip LBS įgaliotą tikrintuvą, nes su ja palmių šešėlyje būtų smagiau, nei su kokiu LBS'o diedu? Tačiau be jo patikrinimo užtenka sutikti skaityti gerai išmokusį juodį kur nors Zanzibare, ar mažiau apsirūkiusį pasienietį Karibuose, kad tavo didžioji kelionė pasibaigtų ten dėl netvarkingų dokumentų.
Jei laivas plaukioja ne Lietuvos vandenyse, pagal mūsų tvarką LT vėliava ko gero tampa pati brangiausia pasaulyje.

by gramas

as neturiu sprendimo siai problemai. labai norejau, kad pavadinimus ir rezgistracijos numerius ant gosail jachtu dar prancuzijoje gamykloje uzdetu, bet del kvailos tvarkos to padaryti negalejau.
speju, kad tokia tvarka - patikrinti ar laivas yra tas, kuris rodomas dokumentuose - buvo sukurta su gera intencija rasti sukcius ir vagis. bet ne lbs ir lsa tai reikalas.
ir ne automobilis cia.
beje, o kaip su ambersail ir ragaines ta? tojs jachtos po kelis metus nebuvo namie.
manau, svarbiausias yra draudimas, o i lbs laivo bilieta ar kas ziuri?

by Rokas Arbušis

it depends... tu niekada nežinai, kokios nuotaikos prancūzų Douanes ar pasienietį sutiksi. Tikrinti gali viską - ypač stropiai dokumentus. Yra buvę, kad škiperis buvo nubaustas už tai, kad turėjo laive raketų su pasibaigusiom datom. Turėjo komplektą ir su tinkamom datom, bet turėjo ir senas, tai gavo už tai riebią baudą. Manau, kad iki jie priėjo prie raketų disputo, buvo patikrinta kiekvienas laive buvęs popierėlis. Tai buvo Prancūzijoje, Viduržemio jūra.
Kelis šimtų eur baudos mokėjo vietoje, nes ginčyti krante per teismą būtų buvę ir brangiau ir nesmagu. Viduržemio jūroje civilininės atsakomybės draudimas yra svarbu, jei nori švartuotis marinoje (be draudimo gali nepriimti), jo taip pat reikalauja uostai, priimantys laivus saugojimui per žiemą ant kranto. Ar muitinei ir coast guard'ui labai įdomu tavo draudimas - nežinau, man neteko matyti tokio reikalavimo iš jų pusės. Bet kad jiems įdomu laivo registracijos, nuosavybės, VAT sumokėjimo ir įgulos popieriai - tą žinau.

by gramas

sutinku, tvarkingi laivo popieriai yra svarbu.
bet kaip tai padaryti legaliai sioje situacijoje - nenumanau.

by Rokas Arbušis

ambersail ir ragainė tegu rūpinasi savo reikalais, o mes rūpinsimės savo.
Ne tu privalai tą goželių tvarką pakeisti, bet tau pačiam spręsti - iki kokios ribos tu pasiruošęs šokti pagal jų dūdą.

by gramas

Ambersail ir RaigainėII pateikė kaip pavyzdį - jei jos susitvarkė, gal yra kelias/būdas?
O dėl tvarkos (atmeskim "goželiška" ji ar ne - tai jau emocijos), galima ilgai diskutuoti: kiek ir kada reikia keisti. Kiek tos tvarkos protingos/racionalios.
Prie progos.

by Rokas Arbušis

be jokios abejonės - man yra ko išmokti iš labiau patyrusių kolegų.

by gramas

Kiekvienas išmoks tik tiek, kiek pats norės.
O mokytis galime visi iš visų.

by Rokas Arbušis

mano patirtis sako: svarbiausia LBS laivo pasas(gaila tik, kad mes į jį neįrašom laivo vandentalpos), po to tvarkingi asmens dokumentai ir laivo draudimas. Visų šių dokumentų reikia turėti kopijos. Vairininko ar cpt. licenzijų per 25 metus nepriklausomo buriAVIMO manęs niekas niekur neprašė.
dėl registracijos; plaukiu su LT vėliava, dabar dukra plaukioja irgi su LT vėliava - aišku vis tenka įrodinėti daugeliui, kad mes ne iš Afrikos ir ne iš Kolumbijos ar Venezuelos, bet visiems klausinėtojams vis paaiškinu, kad mūsų vėliavos kūrėjai XX amž. pradžioje labai mėgo rūkyti "žolė", tai parūkę ir sukūrė tokią vėliavą. Kito paaiškinimo nerandu. Dar: slėpti nuo prancūzų reikia kompiuterius, jie mėgsta tikrinti, ar legal programos, jei ne - konfiskuoja kompą.
Registracija laivo Lietuvoje, turi BŪTI lietuviška, t.yra šokoladas, lengvi pokalbiai, aptarti detales reikia"tinkamose vietose ir tinkamai pasiruošus", gi ne pirmus metus LT gyvenate.....
sėkmės

by andrius

Andriau, su pilna pagarba jums - tačiau dėl reikalų tvarkymo metodo sutikti nenoriu. Kol persilenkę jiems padlaižiausim, tol jų tvarka bus ne jums, o jiems patogi, ir tespringsta jie jūsų šokoladais. Mano klausimą buvo galima sutvarkyti už nedaug pinigų, per tarpininkus ir niekur labai toli nevažiuojant. Žinojau tai, prieš šią temą pradėdamas. Jau sakiau, kad tokios "padarytos" vėliavos nenoriu, ir kodėl. Tai ir nekartosiu. Daug kam tai nesuprantama, bet nieko auklėt nesiruošiu. Tačiau aš pats nuspręsiu, kiek aš noriu dalyvauti šitose šokoladinėse draugų ratelio schemose. Kolkas - su registracija LT palauksiu, kol viskas taps įmanoma civilizuotai, o ne pagal kažkokias paniatijas. Aš tokių permainų norėčiau.
Dėl kompiuterio - nežinojau, dėkui.

by gramas

o jeigu tuos inspektorius - susodint i sena, dyzeliu smirdanti opeli pasamdyt koki "taksista" ir vezti nemokamais PL, FR keliais, su nakvyne masinoje parkingo aikstelese, maitinant sausu daviniu is Lietuvos ...
biski kainuotu, bet po tokios komandiruotes gal ir tvarkos pradetu keistis ? :)

by surf em ALL

Analogiskoj situacijoj teko paciam atsidurti ir tikrai sunkoka suvokti tokia biurokratija. Pasidomek Belgijos veliava (mano biciulis italas nusipirko jachta Graikijoj ir uzregistravo po Belgijos veliava, nes su Italijos veliava yra tokiu niuansu kad laaabai musa per kisene, Belgijos, sake , viena liberaliausiu Europoj)

by Martynas

Tai kad per olandus viskas jau kaip ir pasidarė. Laukiu, kol šaukinį ir MMSI į tarptautinę duombazę įdės.

by gramas

na va....2015 ir vėl visi susirinksime Vilniuje sausio mėn. gražiai išsidalinsime apdovanojimus ir atrodysime sau laaaaabai gražūs ir reikšmingi.....
o tuo metu dar vienas lietuvis plaukios su savo nuosava jachta, bet su kitos šalies vėliava...
Mingės uostelyje stovi atrodo 4 jachtos su ne LT vėliavom, nes norint įregistruoti šias jachtas atsiranda krūva problemų su mūsų "mylima" biurokratija. Dar dalis jachtų stovi ir Pilies uostelyje su svečių šalių vėliavom..ta pati problema...
Jau vasarą net nežinai kaip reikia sveikintis, jei sutinki Kuršmarėse jachtą su , kad ir, Švedijos ar UK vėliava: sveikiniesi anglų kalba, o Tau atsako lietuviškai su Plungės ar Balbieriškio akcentu.... pasirodo, tai lietuviai, nusipirkę "už balos" antikvarinę jachtą, pagaminta dar ne ES laikais, ir tai jau valdininkams problema....arba mano dukters atveju: valdininkams nepatiko jachtos vardas prancūzų kalba: pasirodo Ambersail ir Brabander yra tinkamos kalbos pavadinimai, o prancūzų ne...
būtų juokinga, bet norisi verkti......

by andrius

Tikiuosi, tik laikinai olandais pabūsim, tik kol LT vėliava bus įmanoma be kyšininkavimo arba valdininkų vežiojimo pvz. į Karibus ir atgal. Nemanau, kad šiuo metu galiojanti nesamonė išsilaikys labai ilgai. Nuo ateinančių metų apmokestina nekilnojamą turtą, tai galima numanyti, kad neilgai trukus jiems parūps ir pramoginiai laivai. Tada jie labai pasistengs, kad kuo daugiau laivų su LT vėliava plauktų ir dabartinę idijotišką tvarką pakeis. Tik kad per vėlu rūpintis nebūtų, nes prie olandiškai racionalaus ir civilizuoto reikalų tvarkymo įprasti labai lengva, tuo labiau kad laivų apmokestinimo ten nėra. Žodžiu, kada nors ateityje ir nuspręsim ką ir kaip daryti, o šiandien vieni kitiems kitąmet smagių kelionių po burėmis linkėkim.

by gramas

Ne tokie tie olandai angeliukai - šią vasarą viena žavi madam su mėlynomis apatinukėmis rimtu veidu paprašė laivo pirkimo dokumentų. O kai pasakiau, kad laivas pirktas ir registruotas prieš 19 metų atsakė: na ir kas? Ir visai neketino savo prašymo atšaukti. Persigalvojo, tik kai rimtu veidu pasakiau, kad juos paima registracijos pažymėjimą išduodanti įstaiga ir laiko archyve.

Kaip žadate gauti olaandišką licenciją radijo stočiai, kiek žinau, pagal tos pačios EU tvarką, ją išduoda tik šalies, kurios pilietis esi, kontora?

by RR

Pasirašai agentui (spalvos netikrinau, bet spėju, kad irgi su triusikais) įgaliojimą, pasirašai sutartį, kad registraciją ir jos atnaujinimus ar papildymus, ar naikinimą per agentą darai... Kitaip sakant, parduodi dūšią velniui, bet pats dar primoki... Ir sutvarko viską, o radijo šaukinį ir MMSI numerėlį registruoja jis su savo olandiška radijo licenzija. Kai šaukinys ir numeris prikabinti prie laivo, registruoto Olandijoje, man tereikia lietuvišką radisto licenziją prie savęs turėti, tuo laivu plaukiant. Ir sutarčių reikėjo ir draudimo popierių - kuo daugiau popierių, tuo mažiau klausimų kyla. Viskas jau rankose, tik beliko sulaukti, kol laivo duomenis čia paskelbs
http://www.itu.int/online/mms/mars/ship_search.sh
Telekomas nelabai dažnai tą duombazę atnaujina, todėl kokias 3 savaites užtrunka, kol įsigalioja viskas.

by gramas

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login