A Travellerspoint blog

Apie tai, kaip gauti "viedrą" interneto už bokalą alaus

Atplaukęs ir prisirišęs svečiam uoste, buriuotojas dažniausiai užsimano alaus ir interneto. Įsijungi telefoną arba planšetę ir matai, kad WiFi čia yra, bet užrakintas. Nieko nepadarysi, teks eiti uosto kapitonui prisiduoti, užsimokėti už jachtos stovėjimą marinoje, tuo pačiu ir interneto raktą gausi. Ir WC, dušo kodinės spynos kortelę duos, dažniausiai ir miesto žemėlapį, ir artimiausias prognozes gausi... bet pinigai į priekį.

Nereiktų to WiFi rakto, tai ramiausiai lauktum sau, kol harbourmasteris arba jo bojus atkiaušins iki tavo laivo ir pinigų pats paprašys. Nes visi žino, kas čia klientas ir kas čia visai ne karalius.

Ir žymiai dažniau, negu rečiau - bet atsitinka taip, kad iš locijos tu žinai, kad čia WiFi turi būti, arba net tą WiFi slaptažodį jau turi, tačiau ryšio nėra, nes tavo jachta per toli nuo uosto kontoros stovi.

Keikia tada buriuotojas net išsijuosęs šeimininkus, kad normalaus ryšio jie neturi, o galiausiai pasiima savo elektroninius ir laptopinius žaislus ir keliauja į krantą WiFi laimės ieškoti. Tas piktasis buriuotojas, žingsniuojantis uosto pontonu, žino, kad lazda, o tuo labiau virvė, turi du galus. Tačiau jis net nenutuokia, arba nesusimąsto, kad WiFi ryšys irgi turi du galus. WiFi - tai prietaisų dialogas, o ne rėkimas į vieną pusę. Neužtenka vien įplaukti į tą mistišką įsivaizduojamą bevielio interneto debesį, kad turėtum WiFi ryšį. Jį, tą interneto debesį, transliuoja antena nuo kranto, dažniausiai nuo harbourmasterio kontoros. Mūsų kišeninis telefonas, arba planšetė ir laptopas taip pat turi anteną, per kurią kaip koks radijo siūstuvas bando kalbėtis su ryšį transliuojančia kranto stotimi. Telefono antena dažniausiai yra per silpna, kad nuo kranto stoties toliau prišvartuotoj jachtoj užtikrinti "vaifajų", nors pati jachta randasi kranto antenos garantuoto veikimo zonoje. Taip kad, problema yra musysiaaa. Nėra ko ridenti ant uosto, jei pas patį ta iPimpačka per maža... Nejauku man be "chaliavno" interneto, tai teks kažkokio techninio sprendimo paieškoti.

Pirmiausia padariau vojažą per Klaipėdos elektronikos prekių parduotuves. Kokį WiFi sprendimą turit kateristams, visokiems kemperiams ir jachtsmenams? Visi kaip susitarę kiša sprindžiuko dydžio kambarines antenas, arba kryptines kaip stipresnes, ir maršrutizatorius. Atseit, kateristai tokias perka ir vargo nemato. Nori ryšio, tai pastatai kažkur ant denio, ar tarpdury, nutaikai į uosto kapitono trobą - ir turi "chaliavną" ryšį net keliems įrenginiams vienu metu. Viskas tvarkoj, kai tu visąlaik uoste stovi, gal tada tokios įrangos ir užtenka. O ką, jeigu kaip mes planuojam - po viduržemius bastytis, dažniau inkaruotėse, nei marinose apsistojant? Kai atstumas iki WiFi turinčių kranto kavinių, viešbučių ir parduotuvių kilometras, o tai ir daugiau? Ir kai jachta, kabliu į dugną isikabinus, vis pasisuka, žiūrint iš kur vėjas papūstų? A, tada tai jau taip, sako man pardavėjai, kryptinės antenos išvis kaip varijantas atpuola, o tos mūsų kambarinės omnidirekcinės, to biš daugiakryptės sprindžio didumo - kažin, ar jums tinka... Sandarumas, atsparumas drėgmei nekažką...

Aš pasigūglinęs, tai toliau vaidinu kietą: tai gal, sakau, turit lauko anteną, su pritvirtinamu tiesiogiai prie antenos stiprintuvu su radijo įrenginiu, užmaitinimas tiesiai nuo 12V laivo áliaktros per Power Over Ethernet laidą? Tada tą jūsų maršrutizatorių montavimui jachtos viduje nupirkčiau, bevielio ryšio paskleidimui... Siūlau jiems dylą.
Iš trijų šitaip tardytų bernužėlių Klaipėdos specializuotose parduotuvėse nei vienas nebuvo net girdėjęs apie Ubiquiti Bullet antenos busterį, ar pats čiupinėjęs tą lauko anteną. Blinkt-blinkt akelėm vadybininkai diplomuoti pardavimų. Du iš trijų iškart kėlė letenas į viršų, atseit nežinom neturim, eik iš čia. Vienas paprašė, kag gūglėj parodyčiau, apie ką čia sapalioju, užsiseivino adresą ir pažadėjo paskambint, kai pasitikrins už kiek man galėtų tą sprendimą sukomplektuot. Specialistas, turbūt, vis dar dirba, ieško, nes laukiu iki šiol...
large_991FDEB0E2ABC1050E0FB0BAD095C02E.jpg
Foto iš čia

Belaukdamas žinių, inernetuose prisižiūrėjau, kad pats populiariausias buriuotojų kruizerių tarpe WiFi sprendimas mane nuleistų ne mažiau, kaip Eur300,- jei pirkti Europoje. JAV galima rasti pigiau, bet ten įrangos konfigūracija lygtai kertasi su europiniu standartu, ar tai normomis - ir savo ryšiu gali trukdyti kitiems WiFi vartotojams, esantiems tavo antenos veikimo zonoje. Be to, amerikonai užsiprašė apie USD200 vien už transportą iš Kalifornijos į Klaipėdą. Sudėjus įrangos kainą ir pristatymą, gaunasi brangiau, nei perkant ES.

Ta įranga - tai standartinių gaminių rinkinukas, kurį galima susipirkti iš didmenininkų atskiromis dalimis ir gaunasi pigiau, nei perkant komplektą iš vienų gobšių rankų:

1 x Ubiquti Bullet 2HP - High power outdoor rated radio unit.
1 x 8dBi Antenna
1 x Ubiquiti Picostation - High Power waterproof radio unit.
1 x 15 Metre outdoor rated Cat5 cable
1 x 1 Metre outdoor rated Cat5 Cable
1 x .5 Metre outdoor Rated Cat5 Cable
1 x Power Injector Block

Tas Bullet 2HP - tai stiprintuvas/radijas, kuris neva tai atsparus oro sąlygoms ir prisukamas tiesiog prie antenos. Į Bullet ateina PoE laidas iš áliaktros ir signalo paskirstymo bloko. Tas blokas atrenka kuriomis laido gijomis ir į kur tiekti 12V srovę ir kuriuo laideliu tekinti duomenų srautą. Iš skirstytuvo kabelis jungiamas į maršrutizatorių, kuris tuos WiFi duomenis transliuoja jachtos viduje ir kokius 20-30 metrų atstumu apie laivą. Antena su Bullet signalą gauti ir siūsti gali ir kilometro ir dviejų atstumu, priklauso nuo kranto stoties stiprumo. Be abejo, didžioji dauguma šitaip pagaunamų WiFi kanalų bus koduoti. Nieko nepadarysi, kartais teks pripučiamu tūziku plaukti į krantą ir pasidairyti, kuriame bare užsisakyti bokalą alaus, kad gautum WiFi kodą. Toks atsiskaitymas už internetą savo laivo komforte, o ne ant suoliuko kažkur - man tinka... Net jei prireiks kokius tris bokalus išlenkti.

Beje, Bullet deklaruojamas atsparumas orams - toks nelabai patikimas. Specai pataria, kad protinga būtų naudoti šiek tiek hermetiko, kai prijungęs PoE kabelį, ateinantį į Bullet dugną, tvirtini dangtelį į vietą. Jeigu be hermetiko - yra tikimybė, kad sūraus vandens pateks į vidų, koroduos ištirps kontaktai ir elektronika, o kruizeris vėl bus labai piktas.

Anteną kelti kuo aukščiau, ieškoti vietos, kur kita laivo įranga jai nekels signalo interferencijos, t.y. neiškraipys signalo.

Kaip sakiau, komponentais pirkti iš didmenininko yra žymiai pigiau. Tokį pat komplektą, kurį aukščiau duotoje nuorodoje britai siūlo už 300 Anglijos rublių, papirkau iš lenkų už Eur200 su visu transportu ir lenkų PVM. Ir dar su šiek tiek stipresne 10 dBi antena...

Žaislai jau važiuoja, UPS trakingas siūlo pristatymą šiandien. Kai atvyks, reiks kažkaip sistemą konfigūruoti, kad atskiri komponentai ir kompiuteris pamatytų vienas kitą - dar nežinau kaip, bet juk buriuotojas privalo būt sumanus.
Jeigu viskas veiks tvarkingai, galėsiu išduoti kur ir kaip pirkti, kaip montuoti ir programuoti - jei toks keliaujantis WiFi kam nors dar bus aktualu.

Posted by gramas 00:24 Tagged boats buriavimas jachta

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Comments

Statau alaus, man aktualu.

by Rokas Arbušis

mes jau klube šią WiFi antena turime ir esam išbandę ir Nidoje ir Gotlande, kaina kažkur apie 130eur, daugiau info turi Dainius@minija.com , jachta Albatross

by andrius

Atvažiavo mano siuntinys šiandien.
10dBi, 2,4 ghz omni Antena Eur25
Stiprintuvas/radio Ubiquiti Bullet Eur60,5
Ubiquiti Picostation Eur49
POE injector Eur12
Trys gabalai laido Eur5,5
UPS kurjeris Eur15
Plius lenkiškas PVM 23% ant viso džiaugsmo

by gramas

Tai kvieti i svecius?

by Rokas Arbušis

Tai kad reikia viską sujungt į vieną daiktą, konfigūruoti ir tikrinti ar veikia. Per savaitgalį gal prisiruošiu. Šeštadienį Papuose susitiksim, sutarsim kada demo sesiją daryti.

by gramas

Kažkada norėjau parašyti prie kito straipsnio, bet buvo būtina registruotis...

Dar laive nebandžiau, bet viską pirkau su mintimi jam.
TP-LINK TL-WA5210G wifi repeater'is - išbandyta Kanaruose ant žemės (€80, bet galima rasti už £39.60). Jame galima sukonfiguruoti lokalų wifi ir naudoti keliems įrenginiams. Deja, pamiršau, kad laivas sukinėsis inkaravietėje, bet jei ką, teks prijungti nekryptinę.

Dar pirkau "Proroute GEM 420 4G" Router'į (£234.00), į kurį galima dėti dvi sim korteles. Prie jo ir prijungsiu tą Wifi repeaterį. Dar netgi turiu mintį kelti 3g/4g anteną į stiebą, bet žiūrėsim.

To pasekoje, galėsiu naudoti wifi ar 3g/4g pasirinktinai. Aišku, jei pagaus ką nors, ir nekainuos milijonų.

Angliškasis mobilus operatorius "Three" be sutarties turi planą, už £15/mėn su neribotu internetu. Italijoje jie taip pat yra, tad ten būdamas skambinau ir internetu naudojausi nemokamai. Nuo balandžio tą patį žada padaryti ir Ispanijoje.
O jei dar ir kitose Europos šalyse...

by Julius

Labas Juliau,
Būtų įdomu daugiau sužinoti apie jūsų buriavimo planus - regionas, laivas, t.t.
Dėl ryšio sprendimo - panašu, kad komplektuojat labai solidų techninį sprendimą, kuris subėgs į gana rimtą investiciją. Ar tikrai viskas dirbs nuo 12V, ar srovės keitikliai bus reikalingi ?

Aš svarsčiau Iridium GO paketą, bet reikalą atidėjau tam laikui, kai bus plaukiami tikri offshore maršrutai. Iki to laiko, kol 90% laiko bus praleista pakrantėse, užteks užsienio operatorių sim kortų. Prancūzijoje mano varijantai yra Lebara ir LeFrenchMobile, nes ten reikalai tvarkomi angliškai.

Savo WiFi sprendimą pilnai užleisti man dar nepavyko. Anteną su Bullet pavyko konfigūruoti darbui per LAN į kompą. Renka belaidžio varijantus poros km spinduliu, net antenos iš namų neišnešus, super. Tačiau signalą paleisti ir paskleisti per Picostation man nesiseka, kažką settinguose ar darbo režimo parinkimuose ne taip pribūriau, reiks žinantiems ką daro viską nuvežti. Picostation jungiant tiesiai prie kompo - irgi veikia... Kartu su Bullet - neveikia nors tu ką. Ubiquiti daro superinę įrangą, bet konfigūravimas ir instrukcijos yra tik specialistams, ne čiainykams.

by gramas

Ryt važiuoju į UK pietinę dalį dalyvauti "Pre-purchase survey", kai peršoksiu griovį, tada pasigirsiu dėl "Op!". Bet noras yra vasarą nusigauti į Viduržemio jūrą, o paskui bus matyt.

Aš esu programuotojas, tad man konfigūravimas nėra problema, plius yra tikslas susikurti aplinką, kad būtų galima padirbėti nuotoliniu būdu karts nuo karto.

Iridium GO paketą radau šiame puslapyje ir sutinku, kad jam dar anksti. Lebara ir LeFrenchMobile pasižymėjau ateičiai, ačiū.

Maniškis Wifi-repeateris turėtų apimti visą jūsų paketą, gal tik keletos kompiuterių su kabeliais negalėčiau pajungti. Viskas turi būti ok, bet tik ištestavus bus aiškiau. Visai gali būti, kad jūsų variantas geresnis.

Visa įranga brangoka, bet tik tai radau kaip priimtiną alternatyvą Yachtspot and 4G router (http://www.yachtingworld.com/features/internet-on-board-61238), kuris panašu kainuoja £2250.

Abu mano įrenginiai yra skirti 12V ir naudoja keitiklius į AC. Atskirai kiekvieno nematavau, bet kartu vidutiniškai ima 6W, max 12W (testuota prie 240V AC), tad tikėtina, kad laive reikės apie 0.6A, jei mano pasenusios žinios yra teisingos.

by Julius

Viena iš profesijų, kai galima laive gyvenant dirbt ir uždirbt. Manau, TheWirie kaip įrankis jums tiktų, net geriau už Yachtspot, o ir kaina geresnė. Ta muilinė po antena nekažkas, bet užsandarinus papildomai hermetiku, turėtų drėgmės neįleisti.

by gramas

http://www.thewirie.com/productcomparisonpro.html

by gramas

Nereikia nei užsienių, Kaune chebrytė gerai dirba iš frinetos, jie turi Ubiquiti produktu. Bet man labiau patinka braliukų Latvių Mikrotik bevielio ryšio tinklo įranga. Kainos kokybės santykis superinis pastarųjų. Šiaip Omni antenos labiau skirtos Access pointams, kad ryšį spinduliuotų tolygiai aplinkui, o ne priėmimui, ar peer-to-peer jungimui. O jei stovėsi toliau ir dar bus metalinių jachtų stiebų miškas, tai nekažką. Geriau kryptinė plataus kampo 90 ar 120 laipsnių. Čia mano, kaip seno tinklisto ir pradedančio buriuotojo nuomonė :)

by Min

attn: Min
Kryptinę anteną bandysiu, jei iš tikro Omni prastai veiks. Kiek tikrinau kruizerių atsiliepimus - Ubiquiti jie labai patenkinti, visi su Omni. Tačiau visi choru keikia prastą gamintojo servisą klientams, užsikirtusiems konfigūruoti ir setinguose pasiklydusiems, kad sujungti atskirus komponentus į veikiančią sistemą. Kodėl jie, bestijos, nepaleidžia į rinką jau gamykloje sukonfigūruotų/suderintų plug&play komponentų??? Ubiquiti Instrukcijos paprastam kompo vartotojui vienu prišokimu praktškai neįkertamos, reikia daug ką išmokti, t.y. tapti pradedančiu tinklininku. Gal jūs, kaip specas, patarsite su kuo Klaipėdoje konsultuotis?

by gramas

Gaila, bet nežinau kur galėtumėte kreiptis Klaipėdoje šituo klausimu. Bet jeigu jau pavyko paleisti vieną įrenginį prijungus prie PC, finišas jau netoli.
Aš nelabai mėgstu Ubiquiti, bet užmečiau akį ir pagal mane pamėgink padaryti taip:
Bullet (įrenginys priimantis ryšį iš kranto) nustatyti Wireless mode i Station, Network mode Router (galima įjungti NAT dėl saugumo), įjungti DHCP serverį, ir jugiatės prie kranto wifi pasirenkant norimą SSID, o kitame gale Picostation (ryšio retransliatorius įrenginiams laive) nustatyti Wireless mode į Access Point, įrašyti savo sukurtą ssid ir Network mode nustatyti į Bridge, tokiu būdu sukuriamas bendras tinklas visiems įrenginams su tuo pačiu adresų ruožu, o visa kita tik improvizacija, sėkmės :)

by Min

Dėkui, pabandysiu būtinai.

by gramas

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login