A Travellerspoint blog

Viduržemiai. Per plauką nuo mirties, bet liko gyvas

large_EAEA1035C75BD69A336509FB02CCDE39.jpg
Gal reiktų sakyti "per špykį", o ne per plauką. Nes mano sulankstomas dviratukas plaukų neturi visai, o špykių visas pilnas. Tačiau šianakt į vyko drama, kurios metu aš ramiausiai miegojau. Tuoj papasakosiu.

Šiuo metu gyvenu ant laivo, saugiai pririšto Fertilia marinoje, Sardinijos šiaurės vakarų kampe, Alghero priemiesčiuose (40*35.485N / 008*17.245E). Karšta čia, visada apie +30 vidurdienį, kartais daugiau.

Pastebėjau, kad mano protas pereina į vieno smegenų pusrutulio taupymo režimą, kai karštis sukyla virš 30C. Śiaurietiškos sistemos apsauga tokia, kaip pas delfinus. Gali tai dienai būti prisiplanavęs visokių darbų dar iš ryto, bet kai saulė užpleškina, vienas mano pusrutulis atsijungia ir viskas vyksta trumpo plano režimu. Vakar pakabinau stakselį ant vidinio štago, prasivedžiau jo šotus. Burę pakėliau, pasibandžiau kaip forma ant vėjo, nuleidau, sukišau į burmaišį, specialiai pasiūtą sandėliavimui ant štago, burės nenukabinus. Dabar turim nebe bermudų šliupo, o kuterinį laivo apiburinimą, kaip kruizeriui ir priklauso. Viskas - jau su saule zenite, kai nuo karščio net vaikščioti norisi šiek tiek pritūpus. Bet darbas turi būt padarytas. Karšta, svilina, aišku, pristerlioji tuo kremu nuo saulės, bet kad jį prakaitas per pirmas 10 min nuplauna.

O tada tik - ping- ir vienas pusrutulis, atsakingas už mano vidinę discipliną ir tolimesnių dienos darbų planą (kajutės palangių šveitimas kampiniu šlifuokliu ir dažymas) atsijungia ir pereina į poilsio režimą. Nieko neperspėjęs pereina. Likęs aktyvus pusrutulis nieko geriau nesumąsto, kaip ištraukti laivo dviratį, išlankstyti jį į transporto priemonę ir išvažiuoti į didelį miestą. Tipo, oro srautas atgaivins sistemą. Dabar jau mes žinom jūsų oro srautą. Visai durnas pusrutulis pasitaikė, nes visa Sardinija šiuo paros metu eina pasivolioti pokaituko, t.y. siestos.
large_EB04FD0FDE113B92F53AAC57749FE5A7.jpg
Tik vėliau paaiškėjo, kad buvo pas jį slaptas planas - šiek tiek pamynus, vis stabtelėti pakelės baruose ir susileisti po alaus bokaliuką. Šitaip bokalas po bokalo, jiems tuoj pat iškrentant lašais per odą, bet atgal į galvą nemušant, netyčia kažkokiame užkampyje, neliestam turistų, suradau Marine Diesel Workshop su visokių mechaninių variklinių gėrybių parduotuve. Vos nuo dviračio nenukritau iš džiaugsmo, buriuotojui čia lobis. Taigi filtrai, tepalas ir dalys tris kart pigiau bus, nei perkant miesto marinos parduotuvėj už posh kainas. Čia ir užsibuvau.

Gavau daug complimenti nuo ponios, pardavinėjančios filtrus ir tepalą - dėl savo kariškos kuprinės. Manau, ji pati po karjeros armijoj, nes ir verslas vyriškas ir angliškai kerta, ir bendravimas/laikysena dar tokia, ir žino puikiausiai, kur koks skyrius ir kaip toje kuprinėj atsidaro. NATO modelis, todėl ir žino. Juokiasi ji, kai pati man parodo paminkštintas kuprinės petnešas, kiaurai pilnas mano prakaito - ir šitai ji žino.

Tai va, parmynęs namo į laivą, prisegu savo dviratuką prie vandens ir elektros kolonėlės, bet galinis ratas lieka šiek tiek išsikišęs į pravažiavimą. Naktį kažkas ir skynė į tą ratą, nes šiandien radau galinį purvasaugį perlenktą ir dviračio kojelę deformuotą. Tačiau mano dviratis, nors ir prirakintas, priešinosi ir gynėsi kaip tikras vyras - ant purvasaugio liko automobilio dažų žymės. Nebūčiau pririšęs, žiūrėk, dar būtų nusivijęs ir įvykdęs teisingumą. Tiek to vargo - atlanksčiau tą purvasaugį, kad ant rato nekristų, ir viskas piki. Ar čiki? Gal čiki-piki.

Šiandien tas rimtas ir atsakingas, bet karščiui jautrus pusrutulis vėl išsijungė vos tik išplovus kajutės kilimą. Palangės tai vis dar nedažytos, matafaka... O man taigi vėl ant dviračio ir į didelį miestą.

Juk žinojau, kad lengva nebus...

large_90_EAF315C2F9EC403DA1E94285E5A6DDB9.jpglarge_EB2415C9ED06AEEF9949DB2CD8F125CE.jpg

Posted by gramas 09:05 Archived in Italy

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Comments

na 30 C ne tiek jau ir daug....suprantame aptingusius graikus ar italus, jiems mat reikalinga siesta....bet mums šiauriečiams tai pats gazas...
pasiilgstu dabar buriuodamas Baltijoje kokios Indonezijos šilumos....tad džiaukis, ką dabar turi.....

by andrius

Andriau, reikia patarimo. Baby-štagas pareina į stiebą ties viršutine zalingų pora. Zalingai tiesūs, t.y. po 4 vantus borte. Laive yra bakštagai, ne gamykliniai, bet amerikonas pats juos pasidarė, tipo pavėjiniam plaukimui. Esu juos nuėmęs.
Jei galvoju stakselį ant baby-štago naudoti tik kylant, kokio velnio man tie bakštagai? Bėgant užtenka groto su preventeriais ir genujos. Ar gali stakselis tiek įkrauti stiebą, kad nusilaužti ties zalingais? Baby-štagas juk gamyklinis, turi viskas būti paskaičiuota topiniam rangoutui su genuja ir stakseliu bet kokiais kursais???

by gramas

Man labai patinka Jūsų tinklaraštis. Šią savaitę siautusioje blogų savireklamos savaitėje aš Jus įtraukiau į savo skaitomų blogų sąrašą (http://kootvela.blogspot.com/2015/07/blogu-savireklamos-savaite-kutvelos.html). Sėkmės rašant :-)

by Ele

Labas Ele, paskaitinėju Poko blogus, mačiau ir nustebau, kad tiek aukštai esu
jūsų sureitinguotas. Matyt, turėjau anksčiau padėkoti, todėl dabar vistiek - ačiū.

by gramas

Stakselis ant baby štago, be bakštagų yra didelis no no. Kada vaduodamasis nuo karščio kokteiliu panadyk stačią šiaudelį ranką prispaudęs prie stalo už vidurio palenkti. Jėgos reikia stebėtinai mažai, kad šiaudelis sukluptu (angl. colapse). Todėl ne visi laivai, kurie turi baby štagą yra kuteriai. Baby štago pagrindinis uždavinys yra užtikrinti, kad stiebas neįsilinguotų ant bangos (bet kuriuo atveju keista, kad nėra bakštagų). Nebent tavo stiebas, kaip pas dorą cruiserį yra baisiai galingas ir jam vienodai rodo, ką su juo veiki (taip irgi būna).

by Vilius

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login