A Travellerspoint blog

Viduržemiai. TAKAMAKA ir šaukštas deguto

large_180_897CC7DAE13749AF1CE9A2D5959B0475.jpeg
Jis - iš pažiūros drąsus, savo elgesiu rodantis dominavimą kompanijoj, nors žvilgsnis toks tyrinėjantis, sakyčiau ne tiek savim ir aplinka pasitikintis. Gerokai pliktelėjęs, aukštas, stiprus, stambaus kaulo ir gysloto, sauso raumens. Didelės išraiškingos akys.

Ji - kaip moteriai ir priklauso, šiek tiek labiau už jį plaukuota, ramesnė, nors irgi smalsi, nuolat bando būti visur, nes jai viskas įdomu. Bendrauja lengvai, bet vos kas nepatiks - gali netikėtai vidury pokalbio apsisukti ir nueiti, pašnekovui liekant visiškam pasimetime. Nepriklausoma, laisva.

Jie - tai sfinksų veislės katės, Zefyras ir Zosė. Kaip katėms ir dera, jie buriuoja katamaranu TAKAMAKA. Aktyviai buriuojančioms, ir ne tik - katėms būdinga tai, kad jos leidžiasi būti aptarnaujamos žmonių. Katamarane yra du už nuolatinį sfinksų komfortą atsakingi žmonės - Saulius ir Deimantė. Trečias serviso komandos narys, Karolis, prisijungia į pagalbą tada, kai pirmieji du nesusitvarko su nuolat didėjančiais kačių poreikiais.

Saulius atsakingas už visą techninę laivo dalį, navigaciją, tarptautinius ryšius ir pinigų uždirbimą, kitaip sakant - už gerovės laive užtikrinimą. Vakarais turi glostyti Zosę, nes dieną ji kur tai užlindus miega. Dar gali gauti privilegiją pakeisti kačių kraiką ir papildyti specialaus maisto indelį.

Deimantė atsakinga už namų židinio šilumą, bet gali būti griežta ir trapi kaip titnagas, kai kalba eina apie protingą Sauliaus uždirbtųjų leidimą. Ji geriausiai žino ko ir kada gali užsimanyti katinai, ko artimiausiu metu gali pritrūkti laivo šaldytuve ar šaldiklyje ir moka kepti skanų šokoladinį keksą. Kaip jūs teisingai ir atspėjote, vakarais ji glosto ir supa Zefyrą. Dar ji laisvalaikiu (kai neglosto ir nesupa), savo pačios iniciatyva įrenginėja apsauginį tinklą apie visą didžiulį laivą, kad, atseit, katės neiškristų. Bet aš pats mačiau, kaip po laivą jos laksto, duodasi, kokius šuolius žaisdamos kala neįtikėtinus - kad man atrodo, tas tinklas buvęs nebuvęs. Kaip salės tinklinio veteranas, galiu pasakyti, kad tas kačių veiksmas vyksta gerokai virš tinklo. Reikia katinus mokinti plaukti ir susirasti vieną iš dviejų galinių platformų, kur patogu vėl ant denio užlipti. Nardys ir laipios kaip ruoniukai. Arba tinklą kelti į kokių 2m lygį. Katės ir taip plaukti neprastai moka, jei ką...

large_897ED9B605F29C158AD3D7F9D20AF47B.jpeg

Karolis - kaip mažiau kačių įdarbintas įgulos narys, turi šiek tiek laiko žvejybai. Jis pagauna tunus velkiaudamas, kas mane nepaprastai sveikai siutina, nes man šiemet dar vis nekimba niekas. Visai nekimba niekas man visai... Toks žvejiškai draugiškas siutinimas. Karolis man paaiškino ir parodė, kokias sistemas velkiavimui reikia rišti, kad tunas, tokią sutikęs, nebeturėtų šansų jos išvengti. Karolis padeda Sauliui, žino ką daro ant laivo, nes buriavimas jam įdomu. Jis groja guitalele, tokia ukulele dydžio šešiastyge gitara, bet kad mes tą vakarą dainuot nelabai mokėjom - čia tikrai ne jo problema. Net neabejoju, kad vieną dieną Karolis su savo moterim išplauks į jūras savo laivu.

Susipažinom Santa Ponca inkaruotėje, Mallorca. Vos tik grįžom su Lolita tuziku į laivą po karštos dienos Palmoje - matau, du vyrukai valtele artėja prie Billabong, akivaizdžiai norėdami bendrauti. O, ne, galvoju, negi olandai, vėl man aiškinti jiems, kad English please, estamos Lituanos, no hablamos Holandese, perdon y porfavour...

Laba diena, - vyriokai priplaukę šaukia linksmai, o aš vos džiovinta slyva kokpite nepaspringstu.
- Matom Vytis po kairiu zalingu, sakom, pakalbinsim! Jo, ir dar jūsų Menkę skaitom!

Va, taip ir susibendraut netrukom. Begriliuojant bevyniuojant ant TAKAMAKA tą pat vakarą, mes su Lolita bendravom su jais ir širdy džiaugėmės, kad va taip netikėtai susipažinom su jaunais simpatiškais žmonėm, kuriems smegenys taip teisingai galvoj įstatytos, kad jau sugebėjo ne tik pinigą užkalti, bet ir susivokė, kaip teisingai jį leisti savęs kūrimui ir tobulėjimui keliaujant. Keliauti, tyrinėti, pažinti, įspūdžius kolekcionuoti - o ne dar didesniam butui/namui, dar kitam butui nuomai, kad babkių būtų, aha dar vasarnamiui, įspūdingam automobiliui, ar dar didesnei sąskaitai banke vien dėl jos pačios, nes kad šiaip būtų.

Saulius ir Deimantė - vieni iš kelių man pažįstamų buriuotojų-kruizerių, kurie yra taip vadinami fultaimeriai; ir apsiverskit kalbininkai grabuose kaip panelėm patogiau.

Jie įsuko verslus, dirbo kaip velniai kiek tai metų, vėliau sėkmingai iš verslo išėjo, išsipardavė nuosavybę krante, pasidėjo pagalvę laimingai senatvei - ir už likusį kelionei biudžetą įsigijo labai prabangų namą ant vandens, praktiškai naują supa-dupa fantastiškos komplektacijos katą Lagoon 44 Owner's version - savo gyvenimo nuotykiui abiem kartu (katės!!! Nepamiršti kačių!!!) ir su atvykstančiais draugais. Šiuo metu jie Viduržemio jūroj, kaifuoja nuo to, ką daro, bet kur bus vėliau, ar po kelių metų - nesuka sau dėl to galvos, nes niekur skubėti nereikia. Kur panorės - ten ir nuplauks, nes gyvenimas pavyko.
Sauliau, sakau, - daugybė žmonių tik pasvajot galėtų, tai kaip tau pavyko?
Na, kaip,- sako,- Aš gi turėjau kompiuterį...

Aityšnykai...

Vis susitinkam su KATAMAKA inkaruotėse, ir dar susitiksim, nes pakrante apie salą judam kiekvienas savo greičiu ir esam priklausomi nuo prognozių.

Jau turiu keturis lietuvių laivus Viduržemio jūroj, su kuriais noriu dar ir dar susiplaukti ir pabendrauti. Jachta SAMSARA (Augimantas ir Gražina), jachta ALKA (Julius), jachta TAKAMAKA (Saulius ir Deimantė), jachta NIDUS (Artūras ir Ingrida). Pridėkit mūsų BILLABONG - ir gaunasi 5 laivai - vos ne Viduržemio lietuvių klubas! Net neabejoju, yra tų lietuviškų laivų ir daugiau, jeigu pavyks - dar susitiksim.

Kad šitas įrašas jums neatrodytų vien liepų medus statinėj - šekit šaukštą deguto. Visi aukščiau minėti laivai plaukia su kitų valstybių vėliavomis, bet ne su Lietuvos Trispalve.

Glušpetriams Galvės artojams iš LBS - keiskit savo pramoginių laivų tech.apžiūros ir registravimo tvarką, nes be jūsų "ekskursanto" vežimo neapmokamoms atostogoms užsienyje pirkto laivo Lietuvos pilietis užregistruoti po Lietuvos vėliava negali. Slovakija, Čekija, Šveicarija ir dar N+100 šalių gali, nes jų biurokratams užtenka laivo pirkimo sutarties, išrašo apie laivo išbraukimą iš pardavėjo šalies registro ir savininko dokumentų.

O va Lietuva, kaip ženkliai labiau (tikrai?) jūrinė valstybė už Slovakiją - negali, nes savininkas, Lietuvos pilietis, nusipirkęs jachtą tarkim, Fidži saloje, privalo apmokėti LBS inspektoriaus kelionę į ten ir atgal, jį maitinti, girdyti ir nakvydinti - kad tas neišgalintis pats atostogauti - susimylėtų patikrinti laivo korpuso numerį. Nes visa kita - laivo komplektacija, stovis ir saugumo įrangos specifikacija - sureguliuojama per laivo draudimą ir škiperio atsakomybę, jei kas neduokdie atsitiks... Dokumentai, CE, PVM - sukontroliuojami ir Lietuvoje, Saugios Laivybos Administracijoj, kur, beje, ir vykdoma pati registracija. Kam tas LBS ekskursantas reikalingas išvis - kas žinot tą slaptą esmę būtovės slėpinių - gal, sakau, mestelkit kokį komentarą nuo ko šitaip budriai Lietuvos laivyną saugot? Na taip, aišku - mokestis už apžiūrą, už dokumentą, laminavimą - tai čia jūsų aukštesnieji siekiai? Gėda... Bent jau turėtų būti.

Grįžtam į temą... Eureka! Mazafaka!!! Taip, tai tikrai tas laivas! - Palaimingai pats sau sužnabžda galų gale LBS inspektorius, atsitiesdamas iš variklio skyriaus triumo ir, austre skandinta rome žagtelėjęs, pareiškia, kad maždaug po trijų dienų saloj jau norės namo. Nors savininkas ir taip žinojo, kad tai tas laivas. O Saugios laivybos Administracijai reikalingi vien tvarkingi dokumentai, kurie ir taip yra.
Afigienas elbėeso atradimas - korpuso numeris - tikrai vertas atostogų Fidži!

O kaip dėl to, kad pirkimo-pardavimo sutartyje yra tie visi korpuso, variklio numeriai ir specifikacijos, visi laivo duomenys, matmenys, tipas ir vardas? Tūkstantis visų laivo užkaborių fotografijų, jei taip norisi prie dokumentų? Ir kad už pateikiamų dokumentų teisingumą škiperis atsakingas savo kailiu? Teisine ir materialine prasme. Kodėl olandams to užtenka, gal jie kiek kvailesnė už jūsų LBS'ą jūrinė valstybė?

Yra lietuvių laivų, kurie išplaukė į Pasaulį su Trispalve - tai ką, savo nelaimei, po ekskursantą "inspektorių" kasmet į Kanarus, Karibus, ar dar toliau atsivežat? Nes kametinė LBS tech.apžiūra juk privaloma pagal "įstatymą", ar ne? Tik labai neaišku, kokią atsakomybę tas LBS prisiima, mokamą apžiūrą atlikęs, nes draudimo kompanijoms ir niekam daugiau šioje planetoje jūsų popieros iki šiol visai nereikia... Tie, su Trispalve užjūriuose - kitaip, labiau lietuviškai apžiūras tvarkot, ar išvis dėjot? Draugo paslauga draugui, čia dovanėlė, neženklus kyšiukas, nes taip pigiau?

Ekskursantams - pasirašėt per apžiūrą, kad mano raketos ir liemenės geros, o jei kokia neiššaus, neišsipūs - ir liksiu jūroje priskendęs - tai ką jūs tada darysit? Turbūt draudimui sumokėsit. Nes jeigu Pantaneus drausdamasis jūsų pasirašytą popierą kas priduotų, kad raketos buvo geros - jų juristai jus privers kliento gyvybės meleonus mokėti. Manau, kad dabar sukursit superinę tvarką, kad specialusis inspektorius specialiuoju štempeliu žymėtų kiekvieną raketą, už kurią pasirašo? Gal baigsis dalykų nešiojimas iš laivo į laivą, kad "apžiūrą" praeit?

Artojų sąjunga, o ne LBS esat ir mes, svetur buriuojantys lietuviai, jumis ir jūsų sau susikurta tvarka nesididžiuojam ir nesutinkam, nos plaukti per Pasaulį su mūsų Trispalve ir mums būtų garbė.
Taigi, kol jūs springsit tom austrėm - mes plauksim su Vyčiu.

Tai tiek to deguto, bet saulė vis šviečia, vanduo šiltas, o vėjas mus neša.
Tai ir jums geros dienos...

p.s. Už aukščiau minėtą vėliavą su Vyčiu - padėkos žodžiai vėl skrieja Deividui su Jūrate, nes būtent jie į Sardiniją atvežė vėliavą kaip dovaną laivui.

p.p.s. Visų aukščiau minėtų lietuviškų laivų progresą ant gaublio galima sekti per marinetraffic.com ar vesselfinder.com . O va, NIDUS dar verta pasitempti ir painvestuoti į AIS transponderį, kad lengviau su tautiečiais susiplaukti.

Posted by gramas 11:32 Archived in Spain

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Comments

Cheers, Gintarai ir Lolita!
Juokemes iki asaru skaitydami, pirmos pastraipos is karto supratom, kad apie pagrindinius gyventojus.

Linkejimai is Port Colom. Nuo visos Takamaka igulos :)

by Saulius

Mes iš Magaluf iki Alcudia non stop pavarėm, nes labai jau smagus vėjas buvo. Dar pora dienų čia būsim, po to į Polenca peršoksim.

by gramas

Gintarai šifruok paprastai LBS (Labai Bloga Sąjunga) ir viskas atsistos i savo vietas.Jų tikslas- susirinkti pinigų egzistavimui ir tai dalį juodai. Dar negirdėjau, kad už visus kvalifikacinius kursus ir praktinius plaukiojimus kas nors būtų gavęs kvitą ar kasos čekį.Viskas eina grynuoliais ir "vsio zakonno".Kalbi apie atsakomybę,tokios sąvokos jų įsipareigojimuose nėra.Tai labai gerai atsispindi bet kuriuose varžybų nuostatose, kurias organizuoja Labai Bloga Sąjunga...
Svarbiausia susimokėk ir visa atsakomybė tavo dispozicijoje.

by artas

Žinau, kad apie lbs rašyti - kaip negyvą šunį spardyt - jiems viskas dzin ir niekas nesikeis. Bet biesina be galo, kad kažkoks maimaras man sako - pavėžink mane po pasaulį, kad leisčiau tau su LT vėliava plaukti.

by gramas

Sveiki, teisingai čia prirašyta apie burinių jachtų registravimo taisykles, tačiau, kartais tiesa, pateikta netinkamu tonu, daugiau pasako apie pačio sakytojo problemas, nei apie esmę. Pirma, šios taisyklės priimtos Susisiekimo ministro 2000-aisiais metais, ne LBS (https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.79CF965F3233). Antra, laivų (ir jachtų) registrą veda, archyvuoja, jachtų bilietus išduoda Saugios laivybos administracija (ne LBS). Trečia, būtų pats laikas filtruoti negatyvą. Apie bet ką. Ne tik apie LBS. Jei galite pakeisti ką nors, tai neburnokite ir keiskite, o jei negalite pakeisti, tai kam laistytis aplink purvais. Fe. Surašyta 20-6-06-18, Kastrup aerouoste, Denmark.

by Arturas

Artūrai, jeigu jau esu pagal tamstą negatyvo košmaras, skriejantis Mordoro nakties sparnais, tegul taip ir liks, nes pakeisti tamstos nuomonės net nebandysiu.
Kai man laivą registruoti reikėjo, vežti reikėjo du ekskursantus - vieną iš LBS, kitą iš SLA. Kaip absoliučiai vienintelę išeitį iš absurdo man tada pasiūlė pakrauti 13,6m laivą ant sunkvežimio ir atvežti iš Prancūzijos Viduržemių jiems į Klaipėdą patikrai. Tada buvo labai pikta ir juokinga, o šiandien vis dar labai pikta, kad biurokratai su savo idijotiška tvarka man neleidžia su mano šalies vėliava plaukti. Jokioj kitos jūrinėj valstybėj tokių absurdų nėra ir man nesvarbu kuris ministras tai patvirtino - jam turi būti gėda kartu su LBS, o ne man.

Kiek žinau, tvarka pernai keitėsi ir SLA inspektoriaus vežti per Pasaulį nebereikia, nes Administracija laiko, jog pateikiami registravimo procese dokumentai ir deklaruojama informacija yra škiperio/savininko atsakomybė. Tuo tarpu LBS mumis, kaip buriuotojais nepasitiki ir vistiek veržiasi važiuoti kad ir į Antarktidą, kad tik savininkas už viską apmokėtų. Problema? Ar ją LBS sprendžia, kad kuo daugiau užsienyje esančių mūsų laivų plauktų su LT vėliava (jų kasmet sparčiai daugėja) - ne, nesprendžia, nes lengvinti tvarką nesuinteresuota (pajamų praradimas). Ar šiuo metu esantys užsienyje LT vėliavos laivai privalo kasmet atsivežti LBS inspektorių ant laivo? Privalo. Veža? Neveža, bet tegul patys LBS inspektoriai paaiškina, kaip tai tvarkoma.

Dėl "darymo" - Artūrai, jeigu mes viešai apie ydingą praktiką diskutuojam - tai jau yra darymas ir bandymas ieškoti sprendimų.
Logiškas tvarkos pakeitimas- kad LBS inspektoriaus vežimas į užsienius būtų privalomas tik LBS nariams. Nesantiems LBS nariais visos registracijos procedūros turi būti tvarkoma tik Saugios Laivybos Administracijoje, savininkui pasirašant techninio stovio deklaraciją, gal dar pateikiant draudimo polisus, jei ne visus tris, tai bent civilinės.
Surašyta ant inkaro labai negatyviai sūrioj jūroj.

by gramas

STT komentaras šia tema paskelbtas penktadienį:

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai, išanalizavę Vidaus vandenų transporto kodekso 16 straipsnį antikorupciniu požiūriu, siūlo įvertinti, ar Lietuvos buriuotojų sąjungai pagrįstai suteiktos išskirtinės teisės atlikti burinių jachtų techninę apžiūrą. Šios jachtos yra tik viena iš vidaus vandenų transporto priemonių pramoginių laivų rūšių.

Pastebima, jog iki šiol sąjunga technines apžiūras atlikdavo nekontroliuojama ir techninės apžiūros inspektoriams, dažnai pačios sąjungos nariams, nebuvo keliami aiškiai apibrėžti veiklos reikalavimai.

Korupcijos prevencijos specialistų teigimu, siekiant išvengti galimų nesąžiningų susitarimų vidaus vandens laivybos srityje svarbu sudaryti sąlygas vandens transporto priemonių pirminę, pavyzdžiui, registruojant laivą, ir techninę apžiūrą atlikti skubos tvarka. Ši galimybė nėra reglamentuota.

Vandens transporto priemonės užregistravimas gali trukti iki 10 darbo dienų, išregistravimas – 10 kalendorinių dienų. Sudarius sąlygas gauti šią administracinę paslaugą skubos tvarka tiesiog sumokant papildomą rinkliavą, būtų išvengiama galimo piktnaudžiavimo.

Išsamų teisės aktų, reglamentuojančių vidaus vandenų transporto priemonių ir burinių jachtų registravimo, techninės apžiūros atlikimo ir kontrolės tvarką, antikorupcinį vertinimą rasite: http://bit.ly/2aqMleZ

by Sigitas

Tik nereikia čia Galvės kaltinti :). Nelabai aš dar suprantu tos virtuvės, bet man atrodo, kad Kauno marios čia kol kas valdo reikalus.

by DeividasT

Kauno užtvanka gal?

by gramas

Gerai :) užtvanka. Labai tinka prie veiklos pobūdžio.

by DeividasT

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login