A Travellerspoint blog

Viduržemiai. Krantai eina iš proto

Labas visiems likusiems, spėju, trims-keturiems šio blogo skaitytojams. Juokas, žinoma, bet tai būtų Fair Enough. Nebuvo ką man, mėnesiui įstrigusiam krante, rašyti - ilgai nebuvo ką jums čia ir skaityti. Mėnuo gyvenant žemėje liesą įkvėpimo kūnelį įspraudė mūzoms į minkštą, patogų glėbį ir užmigdė užliūliavo kaip kokį liūlį lietuviškai šaltos vasaros miegu.

large_IMG_3241.jpg

O laivas manęs kantriai laukia El Masnou miestelyje, Barcelona priemiesčiuose.
Aš pats - kaip tas tikras, normalus statistinis lietuvis savo laimės kalvis vykstu į darbą 8.00-17.00, stoju kaip koks Tom Waits už mulo ryte ir ariu:

Ardamas viena ausim vis girdžiu kas vyksta apilnk - ir man tai nepatinka.
Vos ne kas dieną - po naujieną, ir jos visos man visai, visai nepatinka. Brexit ir svaro kursas, nes į ten daug eksportuojam. NATO viena ranka bombonkių po kapšelį Baltijai duoda, o užsimovęs suktai pailgą Kerio veidą, staiga nubėga Kremliui letenos spausti ir dėl judesių pasiaiškint... Ukraina įšaldyta ir pakabinta - vis dar. Ekspertai sako - Baltija, kaip sekanti įdomybių zona. Sirija. Nica. Turkija. Vokietija. Bet Refugees vis dar Welcome nors tu ką, nes jiem pagalba labiau reikalinga, nei vietiniams Europos bėdžiams, kurių per vėl artėjantį naują ekonominio Global Shit ciklą tik dar labiau padaugės.

Kas blogai su manimi, kad savo laive vidury jūros jaučiuosi saugiau, nei kranto gyvenime? Manau, tai krantai eina iš proto.

Ramų uostą žiemai matau Portugalijos Atlanto pakrantėje, Marina da Povoa. Geros paslaugų kainos, ką jau ten geros - po Italijos jos man atrodo pasakiškos... Paliekant laivą vandeny ten ramybės tikėtis nereikia, bet BILLABONG bus iškeltas ant kranto, švariai nuplautas ir saugiai pastatytas aikštelėje laukti kito sezono, per visus Atlanto štormus. Gal pavyks bent kelias laisvas dienas Porto pasidaryti, gero Tawny atragauti - būtų super.

Sezono pabaigos planai pasikeitė, nes nuo Gibraltaro mūsų BILLABONG nosį suks ne link Kanarų, o link Lietuvos, kur per pora sezonų neskubėdami gal ir atplauksim. Šio sezono iššūkis - rugsėjo pabaigos atkarpa nuo Sagres iki Porto, su Portuguese Trades beveik į dūdą. Gal su sustojimu Lisabonoj, gal non-stop - atšokant toliau nuo kranto ir po to kairiu halsu tiesiai iki Povoa da Varzim šalia Porto. O gal kitą bazę žiemai teks surasti... Rugsėjo orai tikrai padiktuos ką mums daryti.

Dviejų sezonų Viduržemy man jau gana. Šilta čia, gražu, patogu - tačiau nebedžiugina. Beveik viskas, ką norėjom Viduržemiuose pamatyti ir nuveikti - jau įvykdėm. Per daug nuturistintos pakrantės čia, komercijos nesužeistų vietų per mažai belikę - reikia mums trauktis į Atlantą ir bandyti ten paprasčiau, bet ne prasčiau gyvenančių miestelių autentikos ieškotis.

Dar nežinau, ką ten surasim, ir tai gerai. Išskrendu Rugpjūčio 1 .

Posted by gramas 23:52 Tagged people sailing billabong buriavimas kelionė jachta jūra

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Comments

Gera tave skaityti. Net ir nukankintą krantinės.

Linkejimai is Stockholm archipelago.

by Tauras

Gera tave skaityti. Net ir nukankintą krantligės.

Linkejimai is Stockholm archipelago.

by Tauras

Taurai, dar Barselonoj mes jus apkalbėjom, kad, matyt, vėl archipelage atostogaujat. Net užpavydėję buvom, nes tuo metu sėdėjom su 32C pavėsyje.

by gramas

Tikrai čia gera, nors ir trumpas sezonas. Manau liepa rugpjūtį čia geriausia buriavimui vieta pasaulyje. Galim sau leisti tik 2 savaites todėl nuomojam 40 pėdų laivą.

by Tauras

dėl geriausios - tikrai sutinku, bet geriau reklamos archipelagui nedaryt, kad ir išliktų geriausia. Jau ir dabar įlankose ankštoka būna, kai švedai atostogų išeina, o jei iš viso Pasaulio pradėtų buriuotojai pas kaimynus veržtis - būtų balaganas kaip kokioj Formentera liepos mėn.

by gramas

Rašau iš lauterhorn marinos Faro sala. . Laivai stovi 6 bortais. Dar 7 laivai inkaruoteje ko šiame uostelyje neteko matyti. Nors archipelage jokio streso svartuojntis. Natūralios marinos vis dar natūralios.

by Tauras

Ar Lauteryje dar yra tas inkilas pinigams įmesti? Ir diedelis dar gyvas?

by gramas

Ilona mokėjo sakė kainoraštis ir dėžė pinigams bei vokeliai jiems sudeti. Diedelio nemačiau. Yra vietinis žvejas kuris ir automobilį nuomoja. Bet dėžė pinigams iš kurios pasiimi grąžą įprastas atributas Faro. Dar veikia Potatis tipo parduotuvėse. Reiškia tautiečiai gausiai neplaukia. Tai itin džiugina.

by Tauras

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login