Buriuojant su Čiurlioniu
16.02.2020
Išplaukus iš Barselonos ir artėjant prie Maljorkos, dar iš toliausiai pamatysite Cap de Formentor uolą. Ji didžiulė, beveik visą dieną prie jos artėsit, stebėdami pasakiškas debesų figūras, kurios danguje atitrūksta fantastiniais gyvūnais ir žmonių procesijomis kelionei link žemyno nuo savo mikroklimatą ir nuosavą orų sistemą turinčios salos. Sutemus kelią rodys Formentor švyturys. Jau nakčiai užkritus, švyturio šviesa prisivilios jachtą į Pollenca įlanką ir tyliai, inkaruotės kaimynų nežadindamas, išmesi inkarą. Šlakelis romo kokpite, kaip buriuotojams tradicinė naktinė kepuraitė džentelmenui, visu kūnu sugeriant rasotą naktį ir aplinkinę ramybę, ir miegot. Tačiau ką tik matyti nuostabūs reginiai ir jūra vaizduotės dar ilgai nepaleis ir, tapęs angelu, išskrisi į fantastinių spalvų sapnų pasaulį.
Tai va, šitaip aš pamačiau visiškai kosminį virtualios realybės (VR) projektą pagal Čiurlionį "Angelų takais". Ne vien vaizdai ar muzika - nes taip mes visi žinome Čiurlionį - tačiau perkeltas į VR jis tapo vientisas ir sinteze, visiškai nekasdienišku potyriu ir kelione po MKČ vaizduotės pasaulį.
Kad šis įrašas spoileriu netaptų - daugiau detalių apie potyrį nebus. Medžiokite jį, ieškokit, šiandien jis buvo Klaipėdoje, bet jei rasite kitur - bent trumpam atitrūkit nuo nesąmonių, kuriomis kasdien užsiimame ir eikit, dalyvaukit ir jo dar ilgai nepamiršit.
Jei kas pavadins tai virtualios realybės filmuku - jūs netikėkit, nes tai yra kur kas daugiau - tai potyris ir fantastiška kelionė. O man tai buvo labai asmeniška, nes buriavimas bei skrydis parašiutu vėl sujaukė protą, tik šįkart su Čiurlioniu - tos dvi mano aistros, kuriomis gyvenimas apdovanotas.
Unikalaus projekto autoriai - režisierė Kristina Buožytė ir prodiuseris Vitalijus Žukas. Jau galite įsiminti šiuos kūrėjus, pradėti jais didžiuotis ir yra visiškai normalu šiais mūsų tėvynainiais girtis, nes jų projekto "Angelų Takais" sėkmė, kelionė per pasaulį ir prestižinius festivalius dar tik prasidėjo.
"Unikalaus projekto autoriai tikino, kad pasaulyje yra daug virtualios realybės pavyzdžių, bet M.K.Čiurlionis išskirtinis tuo, jog pats kūrė ir paveikslus, ir muziką. Dažnai galerijos lankytojai į autoriaus kūrybą galėjo žiūrėti atskirai, o projektas „Angelų takais“ leido viską apjungti ir paveikslus ne tik pateikti kaip nesibaigiantį sapną, bet jį papildyti ir muzikos garsais, kurie sustiprino bendrą jausmą ir emocijas."