A Travellerspoint blog

Apie tai, ką jie ten jūroje išdarinėja, kai niekas nemato

Didžiuosius burlaivius sutikti jūroje visada smagu. Pernai, plaukiant į Gotlandą, vidury nakties Vesper AIS'as iš anksto įspėjo apie netrukus įvyksiantį susitikimą su SEDOV - didžiulis keturstiebis barkas. Antrasis pagal dydį burlaivis pasaulyje, dydžiu jį lenkia tik penkiastiebis Royal Clipper. Miegai kaip mat išdulkėjo, vis norėjosi kuo anksčiau tą dičkį pamatyti ir foto padaryti. Deja, kirtome jo kursą jam esant vis dar toli, ir aparato optika nebesugebėjo tamsoje to vaiduokliško silueto išgauti. Pirmą kartą man tokį didelį burlaivį teko jūroje sutikti - reginys mistiškas ir tikrai nekasdienis; dieną jie visai kitaip atrodo.

Sedovas.jpg

Net Baltijoje plaukdamas, gana dažnai sutiksi burlaivius - dažniausiai mažesnius už SEDOV, bet pilnus jaunimo, ar pagyvenusių turistų. Tokio turizmo po burėmis lyderiai Europoje yra olandai ir britai, bet jis kasmet vis labiau populiarėja ir JAV. Jau galim bet kurios šalies laive nusipirkti aktyvaus poilsio buriuojant atostogas bet kuriame pasaulio krašte. Visokių supa-dupa kruizinių lainerių siūloma prabanga po kelių dienų plaukimo tampa nuobodybe ir kančia aktyvesnį poilsį mėgstančiam žmogui. Pasirinkęs burlaivį, tu tampi įgulos nariu. Gauni apmokymą ir instruktažus, tau paskiriamos pareigos, ir eini į budėjimus po 4 val. kartu su nuolatiniais laivo įgulos nariais, kurie pasirūpins ir patars, kad viską atliktum be streso ir taip, kaip iš tavęs tikimasi. Daugybei žmonių, nesibaidančių jūros, tai yra žymiai smagiau, nei būti lagaminu ant keleivinio lainerio denio, tingiai prie baseino pumpuojant į save margaritas ar mohito.

Šiek tiek gaila, kad Brabanderis stovi pririštas prie kranto Klaipėdoje žymiai dažniau, nei plaukia... Tačiau taip būti neprivalo - kitokių pavyzdžių yra pilna.

Brigas STAVROS NIARCHOS - tipiškas burinius kruizus siūlantis laivas. Klientus jam renka agentūra CLASSIC SAILING, jie dirba su daugelu laivų savininkų. Panašu, kad verslas sekasi, ir laivai plaukia visur - nuo Arkties ar Antarkties vandenų - iki Karibų ar Ramiojo vandenyno salų. Papuolęs ant tokio laivo, išmoksi kažką naujo ir galbūt naudingo, pamatysi įdomius krantus ir sutiksi kitus žmones laive ir krante.

Žinok, visa tai gali patikti ir įtraukti tiek, kad kitokio poilsio kaip po burėmis, po to negalėsi net įsivaizduoti.

Filmukas apie STAVROS NIARCHOS plaukimą Atlante:

Posted by gramas 00:22

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login