A Travellerspoint blog

Reanimacija podkasto būdu

large_38B4FD79-B152-45C9-98B3-639B8DF02AF5.jpeg

Į Lietuvą grįžau prasidėjus karui ir palikęs laivo darbus pasibaigti be manęs.

Planavau per vasario mėnesį išmontuoti visą žaibo sugadintą įrangą ir nusiųsti į Vokietiją Pantaenius draudikams - mat tokia buvo sąlyga, kad jie man išmokėtų draudimo kompensaciją. Kita išmokos sąlyga, ir dar kad prie kompensacijos sumos būtų priskaičiuojamas ir mano sumokėtas PVM - turiu draudikams perduoti visas naujos įrangos įsigijimo sąskaitas. Tokiu būdu - visus žaibo sugadintus įrengimus turėjau finansuoti pats, įskaitant ir instaliavimo kaštus. Kai pagalvoji - laivo Casco draudimas tokiomis sąlygomis ne kiekvienam būtų paguoda, nes kruizeriai, keliaujantys su labiau įtemptu biudžetu, gali ir neturėti daugybės bankinių bilietų, sukauptų sąskaitoje, kas reikalinga klausimui išspręsti su draudimu. Labai lengva įsivaizduoti situaciją - kai esi su apdraustu, bet sugadintu ir negalinčiu keliauti laivu, o tavo mieli draudikai kaip ožiukai įsiremia į savo labai kietas sąlygas ir nieko tau nesumoka, kad galėtum susitaisyti laivą.

Bet viskas man gavosi ženkliai geriau, negu buvo tikėtasi. Atvykęs į PT, pakalbinau B&G dilerius i6 Algarve regiono, su kuriais anksčiau derinau instaliavimo kaštus. Sėkmingai sukrito - jie gali iškart atvykti į laivą ir pradėti savo darbus, o padėklas su dėžėmis iš SVB.de prieš kelias dienas jau atvyko į mariną.

Senas šlamštas - lauk, naujas - į laivą, viskas sumontuota sujungta į NMEA2000 tinklą ir veikia. Vos per savaičiukę, praktiškai rankų nepadedant kadien, įskaitant ir šeštadienį... Liko tik sukalibruoti dalykus, kai laivas bus vandeny. Sena įranga keliauja į Vokietiją, naujai supirktos geresnės, nei anksčiau buvo derinta, įrangos sąrašas patvirtinamas draudikų paskirto siurvejerio, sąskaitos perduotos draudikams, ir neužilgo išmoka įkrenta į sąskaitą.

Šiuo metu laivo tvarkymas vyksta jau be mano dalyvavimo, bet jis ten ir nėra būtinas. Stiebą buvau parengęs nukėlimui (rangouto keitimas) dar prieš išvykdamas, o kai darbą daro profesionalai, nors ir smarkiai atsilikdami nuo derintų terminų - man liktų tik ten stypsoti ir stebėti.

Laivo povandeninė dalis parengta Coppercout'ui ir jo gaus 4-5 sluoksnius prieš nuleidžiant į vandenį, tikiuosi gegužės mėneį tai turėtų įvykti. Bet žinoma, jeigu karas... Bet juk Kovido pamokos išmoktos - planai daromi pagal tai ką tu nori nuveikti, o ne pagal šiandienos galiu-negaliu ir o-kas-jeigu ir pan. O planai vėliau bus koreguojami, jeigu prireiktų. Tada prarandi gal skrydžio bilietus, o ne savo sezoną - pabandėm 2021 ir pasiteisino labai.

O šiandien, vaikštinėdamas po Girulių mišką su laivo šunimi Barliu, sumaniau išmėginti šio blogo gaivinimą podcasto būdu. Visiškai naujas man dalykas, nes kažkaip sudėtinga, kai kalbiesi pats su savimi, be jokio pašnekovo. Vaikštinėjam miške, prie Kalotės ežero, naudoju paprasčiausią laidinių ausinių mikrofoną - tai girdėsit kiek paukčius, kitus trukdžius, tiek ir mano nelygų kvėpavimą, bet aš juk ne burtininkas - aš tik mokausi :) Tas mano burbuliavimas skamba monotoniškai ir gal nuobodžiai, bet pirmas blynas yra toks, koks yra.

SPOTIFY paieškoje veskite MENKĖ PO LOVA, arba tiesiog čia spauskite nuorodą MENKĖ PO LOVA. Podcast @ Spotify

Arba per Google Podcasts Atsidarys, kai paspausi čia...

https://open.spotify.com/show/7aZlbNgIozDGDN1HW42QZ0?si=1c2f6f418e8e40d7

Posted by gramas 11:33

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login