A Travellerspoint blog

Apie tai, kad Žorikas Depardje ne ten išvažiavo

3496890436_4485458054_b.jpg

Ne, čia ne tiem, kurie ruošiasi į Angliją už svarainius padirbėti.
Ši idėja labiau tiem, kurie savo gerbūvį jau susikūrė, ir dabar baisiausiai nervinasi, kad pasaulio valdžios juos į uždarą ratą įstatė ir nuosekliai kaip svogūną lukštena. Važiuok tu kur nori - pas Obamą, ar pas Kadyrovą - anksčiau ar vėliau suvoksi, kad iš esmės - visur esi ten pat.

Pasirodo, iš daugiau/mažiau išsivysčiusių ir neblogai gyvenančių šalių masė gyventojų norėtų emigruoti ne dėl ekonominių priežasčių, o dėl nusivylimo visuomene, šalies vadovais ir netgi šalies santvarka. Jie sako - visur keičiasi vyriausybės, politika, programos ir prioritetai, bet mus politikai mausto, nes visos partijos yra tik mafijinės struktūros, imančios valdžią tikslu kontroliuoti piniginius srautus... šalies valdymo išlaidos visada vien tik didėja... valdymo aparatas nuolatos pučiasi.... biurokratų armija dauginasi, mokesčių mokėtojų gretos atitinkamai traukiasi... didžiųjų ekonomikų išlaidos karo reikalams nuolat tik didėja... visokioms graikijoms kas pusmetį po N milijardų injekciją vis duok, o naudos jokios ir patys graikai jau žvengia iš mūsų... o tokiam Marselyje, kuris lyg ir Europoj, jau nelabai nebearabą gatvėj sutiksi... Ateities nėra, arba ji ne tokia, kokios aš noriu - sako tie, kas nepatenkinti. Ir jie teisūs, bet nežino, ką su ta savo teisybe daryti.

KUR RITASI PASAULIS!!! Toks burbėjimas, ne - jau piktas riksmas - visose šalyse darosi visuotinis, kartais nepasitenkinimas išsiveržia į gatves per visokius antiglobalistus ir volstryto užėmikus, breivikus, ar autopiromanijos fiestas gatvėse. Įpraskim, nes tuos dalykus jau matysim nuolatos.

Tačiau yra žmonių, kurie žino, ką daryti. Ir tie žmonės nusiteikę rimtai. Jie sako - reikia eiti į jūrą. Neauklėti volstrytų, o vieną dieną pasakyti GANA, parodyti jiems pirštą, eiti į jūrą ir ten patiems kurti savo ateitį. SEASTEADING - jūros bendrijų kūrimas. Iš pirmo žvilgsnio idėja atrodo utopinė, bet man, kaip buriuotojui - ji patinka, ir net labai. Tikrai manau, kad būtų lengviau sukurti gyvybingą koloniją jūroje, negu Marse. Tačiau kažkodėl Marsas laikomas didesniu prioritetu žmonijos raidai, nei vandenynas. Vandenyno fermose augintą lašišą pusryčiams lapnojam ant sumuštinuko, krevetes ne iš fermos kažin ar matėm, bet koloniją kurti - į Marsą - vistiek norisi labiau.

Asmeniškai mano išskaičiavimas paprastas - kuo daugiau tokių miestų-valstybių vandenynuose bus - tuo daugiau turėsim vietų, kur savo jachtute galėsim nuplaukti.

Šiaip jau, Seasteading - ne vieno kito lunatiko svaičiojimai - šie žmonės turi įkūrę institutą idėjų generavimui, apdorojimui ir įgyvendinimui stimuliuoti, jie sugeba pakelti pinigų idėjų pristatymui ir iš dalies realizavimui taip pat. PayPal sistemą žinot ir naudojat - jos įkūrėjas Peter Thiel, investuotojas ir filantropas, yra vienas iš Seasteading judėjimo flagmanų.
Artimiausias jų planas - BLUESEED - įkurti plaukiojantį miestą 12 jūrmylių nuo Kalifornijos kranto, kad būtų įmanoma apeiti komplikuotas JAV taisykles dėl darbinių vizų gavimo specialistams, reikalingiems Silicone Valley dirbančioms įmonėms. Šis miestas ir jo visuomenė funkcionuos pagal savo įstatymus, nes jokios kitos šalies įstatymai jame negalios. Užsirezervuoti butą nuomai šiame mieste galite jau dabar.

Jie - žmonės, atsisukę veidu į jūrą, ir jie mums sako - sukurkim kad ir tūkstantį miestų-valstybių vandenynuose, už bet kurios kitos valstybės teritorinės jūros ribų, ir leiskime jiems funkcionuoti. Kai kurie iš tų Hong-Kong'ų gal laikui bėgant virs plaukiojančiais kazino, atostogų kurortais, ar vien off-shorinių kompanijų rojum, o kai kurie nustos veikti ir gyventojai išsikels. Tačiau bent pora iš to tūkstančio tikrai suklestės, ir tą sėkmingą modelį bus galima taikyti kuriant naujas jūros bendruomenes, naują ekonomiką ir naujus žmonių gyvenimo kartu modelius.

Aš irgi sakau - vėjo, vėjo į jūsų bures, ir pradėkit nuo to tūkstančio miestų. Ne tam, kad norėčiau tokiam gyventi, bet kad galėčiau pas jus atplaukti.

Posted by gramas 03:24 Archived in Lithuania

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login