A Travellerspoint blog

Apie tai, kur gauti progreso obuolių

google-glass-main.jpg

Čia nebūtinai tie obuoliai, kurie Apple, o tie, kurie šiaip vaisiai. Nes progreso vaisiai laabai saldūs. Kol kas situacija - kaip su tuo medaus laižymu per stiklą, bet laukiu nesulaukiu, kada progresas , įgyjantis Google Glass formas, įžengs ir į buriavimą.

Google Glass - tai naujas elektroninis žaislas, kuris neabejotinai į vergovę suims milijonų vartotojų širdis, protus ir, žinoma, regos laukus.

Daugumai būsimų fanų tai bus nauja mobilumo dimensija - užsidėjai "akinio" rėmelį, ir savo regos lauke turi visa tai, ką šiuo metu turi tupėdamas prie savo laptopo ekrano. Gauni tiesiai "į akį" viską, ką milijonai appsų tau gali duoti - internetas, žinutės, informacija, foto/video, navigacija... ir taip toliau ir dar toliau...

google-glasses.jpeg

Ko aš noriu ir tikiuosi iš to Google Glass, kaip buriuotojas? Nėra kol kas tokių dalykų rinkoje, bet neabejotinai bus. Todėl kolkas tik pasvajokim.

Šiuo metu jau galim visus jachtos prietaisus sujungti į vietinį NMEA tinklą, ir jų parodymus bei valdymą galime koncentruoti ploteryje prie šturvalo, ar kompiuteryje kajutėje. Naujus prietaisus pirkdami, jau visad pasitikriname, kokiu NMEA protokolu (modernusis 2000, ar senesnis 0183) jie dirbs, ir ar galėsim į vieną tinklą be specialaus konverterio juos sujungti.

Ant stiebo pakabiname kamerą su stabilizacija ir ant specialių "gimbolų", kuri net laivui plaukiant su posvyriu, galės horizontą visomis kryptimis stebėti. Sakai savo Glass'ams - "OK Glass - Kamera". Esi jachtos kapitonas, besiruošiantis savo kajutėje nusnausti, kol įgula budi kokpite (nors kapitonai niekada nemiega - jie tik eina dirbti su jūrlapiais, kaip žinia) ir prieš saldų miegelį savo dešinės akies regos lauke gauni kameros nuo stiebo vaizdą - aha, ten horizonte toli laivas kažkoks, jūra rami, vakaras gražus ir saulelė raudona prisiskandinti ruošias... Viskas čiki-piki, tik dėl to laivo neramu kažkiek... "OK Glass, AIS'as" - ir vaizdelis akyje keičiasi į automatinės įspėjimo sistemos vaizdą - dabar jau matai visus to laivo duomenis - ir aišku, kad nelabai saugiai po pusvalandžio prasilenkti teks. Esi mažas šapelis, lyginant su tuo geležiniu monstru, o čia, jūroj - dažniausiai teisus tas, kas didesnis - todėl ir sakai "OK Glass - Autopilotas". Ir jau per savo "akinio" rėmelį, ant to pat šono savo jaukiam gulte drybsodamas, gali jachtos kursą pareguliuoti, kad saugesniu atstumu su tuo metaliniu daiktu prasilenktum.

Arba plauki vienas pats, sėdi sau kajutėj knygą skaitydamas, nes oras nekoks - ir laikas nuo laiko - "OK Glass - Kursas" pasakai, ir į akį gauni jūrlapio vaizdą su tavo jachtos pozicija, užduoto kurso į maršruto tašką linija, ir realaus kurso, kuriuo tavo laivelis juda vektorium; matai laivo greitį ir laiką, kada maršruto tašką pasieksi.

"OK Glass - Burės" - ir matai tikro bei vimpelinio vėjo kryptis bei stiprumą, jachtos greitį - ir tada jau sprendi, ar gerai kaip yra, ar teks kėblinti į viršų, kad bures pareguliuoti...

"OK Glass - Oras" - stebi bangas už borto ir horizontą, o į dešinę akį gauni GRIB'o informacijos sluoksnį. Pirštu palieti Glass'ų rėmelį, kad informacijos mastelį pareguliuoti - ir prašom - tiesiog ant bangos pamatai jos aukštį bei kryptį, vėjo stiprumą ir kaip šie dalykai keisis keliolikai valandų į priekį. Grįžti į kitą mastelį - ir jau matai kaip apie tavo laivo vietą ciklonai keliauja, ir žinai, kaip reikėtų kursą koreguoti, kad palankesnio vėjo ilgiau į bures gauti. Graži jūra šiandien - ir "OK Glass - Foto" po to "send" - pasiunti tą vaizdelį namiškiams krante.

"OK glass - Dugnas" - ir jau matai echoloto duomenis su jūros dugno reljefu ir žuvų pulkeliais šen bei ten. Va, čia ir stosim į dreifą - menkę pilkeriais pavilioti. O gal tik prieš inkarą mesdamas, norėjai dugną pačiupinėti...

O dar - jeigu visai pagedęs esi tiek, kad elektrines gerves burių valdymui susipirkai - išvis iš kajutės neišlįsdamas jachtą valdyti gali...

O jeigu savo vietinį jachtos NMEA prietaisų tinklą sumanei per mobilų internetą "aijpaduku" valdyti - išvis net iš namų tau niekur eiti nereikia - šiaip laivą paplaukiot pasiųsti gali, savo organizmo nuo sofos namie neatkėlęs...
Uppss... Kažką ne taip susvajojau, atrodo...

Posted by gramas 00:46 Archived in Lithuania

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Comments

Paskutinėje America's Cup jau buvo toks įtaisas Oracle trimarane vairininkui ant akių. Tik dar kuprinę turėjo nešioti.
Žo, kas 60ais buvo fantastika, dabar virsta realybe.
Tad pasvajokim, apie buriavima iš namų neišėjus...

by Rokas Arbušis

Vo-vo, aš irgi sapnuoju, kad viduriuoju, atsibundu - akurat... Su tokiais glasais ir buriuot nebereiks, todėl ir dabar tą patį galima daryti, jutubėj.
Buvo ir man taip kažkada - tokį prietaisą kaip Suunto M9 užsigeidžiau įsigyti. Ir įsigijau. Laaabai jau daug funkcijų ir užsuktukų (navarotų?), ir tą rodo, ir tą, ir taip pataria, ir šitaip.. tik pasirodo, kad norint visa tai naudoti ir valdyti, ne tai kad savo rankų daugiau niekam nebelieka, o ir kitų kartais pagalbos prireikia. Galima, aišku, navigatorium arba taktiku įsitaisyt pas ką nors, laikrodžiais, Pad'ais ir glasais apsikarsčius, bet jei vairininkas prastai rumpelį makaluos, joks taktikas jam nepadės. O tuo labiau - elektroninis. Todėl vis dar labai smagu pačiam už rumpelio (ar - į šotą/brasą/trapeciją etc) įsikibus laikytis.

Ir nesugalvok menkės į vln vežtis - ką jie ten apie žuvį supranta, tokioj gilioj provincijoj, 300km nuo Klaipėdos?..

by boa

Tru, tru... Ir apie žaislus, ir apie mus, "treskajiedus" iš miesto prie jūros

by gramas

Mtaip... Suunto M9 (tas elektroninis ar tik kompasas?) diaktas, berods, rimtesnis, nei tas Casio laikrodukas su kompasu (chronometru, laikmačiu, pasaulio laikais, termometru ir dar šiuo bei tuo) kurį andai pamečiau (gaila 35 svarų). Pirkau manydamas, kad ui kaip panaudosiu pagal visas funkcijas, o naudojau kaip vandens nebijantį laikrodį.
Kaip nekart ir nepasinaudojau Ričardo programa SilaTrack (ar kaip ten varžybų metu - o juk joms ir skirta.
Nepratę, mes, imho, prie elektronikos, bet gali būti, kad ateis tokių, kurie be jos ir nebemokės.

by Rokas Arbušis

Jo, manau, kad truputį kitoks, nes ir kainavo net ne 350 svarų... pradedant (o gal baigiant?) GPS'u laikrodyje, barometru, atskiromis Sailing, Navigation ir net Racing funkcijomis (ar kaip tuos skirsnius pavadint?).

O dėl vandens nepralaidumo - gan aiškiai yra Wikipedijoje aprašyta, ką tie (vandens nepralaidumo) metrai reiškia. Siūlyčiau atsargiau, ypač jei ne 35 svarus lairodis kainuoja, nes ne vieną esu taip vandens prigirdęs, nors, rodos, parašyta juk - 100 m WR.

by boa

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login