A Travellerspoint blog

November 2021

Būkim atviri - kiek turit pinigų?

large_easy-money-ken-tidy.jpg

Kaip sako, trukt už vadžių, ir vėl iš pradžių - ir vėl dunksi Gintaras ryte pontonu prie kaimynų laivo, kad savo mažą baltą melą žmonėms į galvą įleisti.

Melas yra mažas ir baltas tik prie pirmojo laivo, nes ten paprastai sakau, kad "labas, kaip reikalai šiandien pas jus, aha, viskas gerai, žinot, šiandien mes planuojam barbekiu marinoj pasidaryti, parūpinsiu anglies ir laužas dega penktą, pasiimat savo maistą, savo vyną ir ateinat jei norėsit". Melas paprastai tame, kad sakau "mes", nes ties tuo pirmu laivu dažniausiai esu vienas kaip pirštas ir žmonių bendravimo pasiilgęs, nuo antro laivo jau nebe vienas, nes pirma įgula rodė nykščiais į viršų - bet melas ne šį kartą. Šiemet keliaujam dviese su Lolita, todėl sakyti "mes" šiandien yra šventa teisybė, nes jau nuo pirmo laivo dviese, tai yra ir mes ir We, ir Us. Visa kita irgi teisybė, nes penktą žarijos tikrai bus pačiam baltume, o beveik visų prie tranzito pontonų parištų laivų įgulos susirinks prie marinos griliaus.

large_bbq1.JPG

Internacionalas ir babelis, bet lengvai nuspėjamas - prancūzai, nes jie bet kur yra visada, visokie skandinavai rudenį migruoja į Pietus, vienas kitas britas (vienas iš jų šįkart realiai padūkęs mums kliuvo), bent pora olandų, nes irgi kaip be jų, viena ispanė, vienas šveicaras, vokiečių pora ir du lietuviai, to biš mes.

Ką valgėm, ką gėrėm, kas kur plaukia ir ką remontuoja, ir ką kur matė - nepasakosiu, nes kažkaip nuobodu. Žodžiu, procesas įsilinguoja, po bendrų susipažinimų stalo galai ir vidurys turi savas temas kiekvienam rateliui, kas netilpo stovi, kažkas kepa visų kitų gėrybes, šunys kasneliauja, kažkas bando nuo maisto gėrimo siūlytojų atsimušti, žodžiu, vyksta įprastinis balaganas, o mūsų stalo gale prasideda man įdomesni dalykai.

large_bbq.JPG

Du britai aiškinasi kuria kalba visokius front endus ir back endus koduoja ir pilnus stackus daro. Daugiau iš jų žargono mažokai besupratau, pitonai ten kažkokie ir kiti IT gyvatynai, dievaži, aš su jais tikrai nebesuspėjau... Viskas normaliai, buriuotojai programeriai savo darbą visada vežiojasi su savimi po visą svietą, ir nėra būtina kiekvienam pabažnam juos suprasti. Man tik neaišku, kodėl šie du programeriai tokie seniukai, už mane vyresni net. Pasirodo, pas britus darbo netekę, ar priversti profilį pakeisti žmonės, jau amžiuje, kai kurie pensijoje - eina į nemokamus užimtumo tarnybos kursus, kur pageidaujantys gauna tokio lygio IT kvalifikaciją, kurios kaip ir pakanka IT freelancinant buriuoti ir vargo nematyti. Taukuose tikrai nesivarto, portą tokį iš pigesnių skanauja, bet į suvargusius tikrai netaiko.

Kiti du - olandas ir norvegas, ir dar vienas britas - biržose akcijom prekiauja ir buriuoja vienu metu. Va, čia jau ir man įdomu. Piteris, olandas, sakosi be jokių įtampų darantis bent po 100 europos pinigų vidutiniškai kasdien, įskaitant visus aukštyn/žemyn biržos jo-jo, o kadangi buriuodamas tiek tikrai vidutiniškai per dieną neišleidžia - tai viskas yra cool. A, sakau, tai tu daytraderis, dienos prekyboj drožtis moki, bet kaip tu ir suspėji, juk tai yra juodas analitinis darbas su tiek daug informacijos dirbi nuolat, jeigu nori žinoti ką darai. Aš, sakau, savo portfeliūkštį gal kartą per du, gal tris mėnesius perkratau, nors kai internetas yra, kasdien pasižiūriu kaip ten pas mane tai tai žaliuoja, tai žydi raudonai. Ne, pasirodo, Piteris kartą savaitėj, dažniausiai penktadieniais, parduoda/perka, priklausomai nuo rinkų nuotaikos, likusį laiką perplaukinėja nuo marinos iki marinos, paskui į Kanarus ir gruodžio/sausio mėn - į aną didelio vandens pusę planas.

Okay, vien mūsų stalo gale iš kokių aštuonių-dešimt žmonių du koduoja, keturi akcijom drožiasi, o švedų šeimyna keliauja iš senų pinigų. Bet jų ir laivas iščiustintas gražuolis Malo45 tankas. Bet jie vieninteliai ir vyną savo pintinėj po stalu laiko, ant stalo nestato, po kelis lašus vien sau įsipildami, gink dieve svetimos sardinės, ar steiko gabaliuko tikrai jiems neįsiūlysi, net nevark bandyti. Taupūs ir pasiturintys švedai šįkart pasitaikė, nors pašnekovai labai malonūs.

Visada įdomu patirtimis pasidalinti kaip žmonės duoną sau uždirba, nenulipdami ilgesniam laikui nuo savo laivo. Ko gero, programavimo specų daugiausiai sutinku, internetiniai projektai ir SEO konsultantai, video/grafikos specialistai keliauja, vertybinių popierių rinkoje bandančių pinigus neprarasti kiek mažiau, rankdarbių internetinėj prekyboj besiverčiančių kiek dažniau, nei iš Patreon lesančių blogerių sutikti teko. Aktyvią karjerą užbaigusių ir iš dividendų, ar fondų pajamų gyvenančių, ar verslus parsidavusių gal būtų kiek, bet iš NT nuomos pajamų keliaujančių tikrai daugiau. Vis tik didžiausia kruizerių grupė tampa part-timer'iais - turi kažkokį metų laiką dirbti ir uždirbti, kitu laiku grįžta į laivą ir keliauja. Maždaug tokia paletė, sakyčiau, bet čia tik mano nuomonė, kaip yra iš tikro - niekas nežino, nes jokių tyrimų, ar apklausų nedarė.

Kaip taisyklė, buriuotojai kruizeriai į kalbas apie pinigus veltis nelabai linkę, sako kiek yra - tiek ir užtenka, laivas beveik tvarkoj, pats dar judu, horizontas vis dar šaukia - žiūri į tave saulės išblukintom akim ir šypsosi vidine ramybe nušvitę.

Žinau kam knieti klausti kodėl tas britas toks padūkęs - tačiau istorija nutyli, nes pats nemačiau, bet žmogui pačiam kitą dieną gėda buvo. O tranzito pontonas pakalbėjo, apkalbėjo - ir pamiršo.

Posted by gramas 16:55 Archived in Portugal Comments (0)

(Entries 1 - 1 of 1) Page [1]