A Travellerspoint blog

December 2013

Apie tai, kaip iš naujo įsimylėti žmoną. Savo žmoną.

Creative-L..Yacht_thumb.jpg

Rytas. Visi trys pusryčiaujam, prieš išpuldami kas į darbus, kas į mokslus.
Kažkur smegenų žievėj klaidžioja prieššventinio šurmulio sujauktų dienų sprendimai, pro kuriuos retkarčiais prasismelkia sumuštinuko skonis ir kavos aromatas.
Informacinis fonas smerkiančia diktoriaus intonacija praneša apie valdžiažmogių skubėjimą pasistatyti, pasigerinti, pasididinti ir nusipirkti.

O kaip jie skuba, ir kokie godūs,- pro kavos garus prasimuša mano geresnės pusės balsas. O mums didesnio namo ir nereikia, ir taip labai gerai čia. Jonas išvažiuos, juk liksim dviese... balsu mąsto ji. O va, kiek didesnė jachta būtų gerai...

Net apmiriau visas iš laimės. Iki šiol galvoju, ką jai pasakyti.

Bevažiuojant į darbą, mačiau regėjimą: SCORPIO čia, o ta kita - Adrijos jūroj...

Posted by gramas 23:54 Archived in Lithuania Comments (2)

Apie tai, po kiek šiandien tavo svajonė

large_549855_594..315601096_n.jpg

Šiandien įkišim smalsias nosis į mano piniginę ir skaičiuosim pinigus. Net neklauskit iš kur žinau, bet patikėkit - jums tai patiks. Nors gal ir ne, nes šiaip skaičiuoti nuobodu. Bet kai svetimus - lyg ir įdomu...

Lyginsime pinigų srautą, kuris nutekėjo jachtos SCORPIO išlaidoms ir už svajonę sumokėtą kainą lyginsime su galimybe jachtą nuomotis. Kas geriau - būti jachtos savininku, ar naudotis nuomos paslauga. Ar susimokėti už savo svajonę iš karto, ar pirkt trupiniais. Nes nebeplaukti tu jau negali. O kai pasirinkimo nėra - reikia judėti drąsiai, užtikrintai ir belaisvių neimti. Taip ir darysim.

Jachta SCORPIO - tai jūrinio buriavimo pradžiamoksliui optimalus 8,5m ilgio plastikinis laivas. Group Finot (Prancūzija) projektas COMET 850, pastatytas 1980 metais Italijos jachtų statykloje COMETONE. Šio projekto paskirtis - pramoginis/turistinis buriavimas Viduržemio jūroje.
Drįstu teigti, kad jūriniam buriavimui, bent jau Baltijoje, tie 8,5 m yra minimalus jachtos dydis. Vertinu vien komforto aspektu, nes pakankamą saugumo atsargą galima sukurti bet kokio dydžio laive. Ypač, jei škiperis žino, ką daro.
Atstumai tarp uostų Baltijoj nedideli, tačiau ilgesnius reisus vistiek yra saugiau plaukti ne vienam, bet 2-3 žmonių įgula, nes galima dalintis budėjimais. Nuovargio ir streso mažiau, neskaitant to, kad plaukimas šeimoje dar turi ir neišmatuojamą pridėtinę vertę santykių ir bendrų potyrių emocine prasme. Gaunasi, kad laivelyje tie trys žmonės gyvena ne tik plaukimo metu, tačiau ir laivui stovint svečiame uoste taip pat. Plaukti, ir pakankamai saugiai, galima ir mažesniu laiveliu, tačiau mums, trijų asmenų šeimyninei įgulai, mažesniame laive tą savaitgalį, ar atostogas gyventi jau būtų per ankšta. Taip, esam išlepinti ir sugadinti gyvenimo malonumais.
SCORPIO idealiai tinka ir Kuršmarėms, nes su 1.35 m laivo grimzle marios išlieka pakankamai plačios. Kaip sakoma - ir į darbą, ir į sodą....
large_14822_6569..492146574_n.jpg

Yra dar kita teorija dėl Baltijai optimalaus mažiausio laivo dydžio - ji irgi sako 28 pėdos, arba tie patys 8.5 m . Atseit, Baltijos banga ganėtinai aštri ir tanki dažniausiai būna, todėl mažesnis ir lengvesnis laivelis sunkiau į bangos periodą įsirašo, plaukimas mažiau komfortiškas būna, sunkiau kursą laiko, daugiau vairu dirbti tenka. Nežinau, kodėl taip teigiama, nes šiandien bet kokio dydžio laivą sugebėčiau per bet kokią bangą be ypatingo streso išvairuoti. Visai nebūtina ant kiekvienos keteros laivo nosį į dangų užversti, kad smukdamas žemyn laivo dugno tvirtumą kaskart išbandyti galėtum. Gal šios teorijos autoriai nesvarstė, kad galima ir kursą keisti taip, kad kuo patogesniu kampu į laivą bangas gautum. Bet kadaise atrodė kitaip, todėl pagal šią teoriją, nors šiandien manyčiau klaidingą, kadaise ir rinkausi SCORPIO, kai laivą pirkti reikėjo. Tiesą pasakius, dėl tokio sprendimo niekada neteko gailėtis.
large_388566_594..422758579_n.jpg
Buriuojam pramogai, tikslu ilsėtis ir pakeliauti, todėl komfortas, bent minimalus - svarbu. Kuo laivas didesnis - tuo komforto daugiau. Tačiau, laivui didėjant, jo techninės priežiūros ir naudojimosi uostais kaštai didėja eksponente, t.y. pinigų sumos ir žaislų kainos auga žymiai smarkiau, nei pats laivo dydis ir su juo ateinantis komforto lygis.
large_422885_594.._98247215_n.jpg
SCORPIO buriuoja nuo gegužės iki lapkričio. Gruodis - balandis krante. Kol laivas vandeny - jis turi plaukti. SCORPIO plaukia savaitgaliais, dažnai prisiduriant penktadienius. Plaukia per PaPa regatas trečiadieniais. Plaukia per švenčių dienas. Plaukia 3 savaites per kasmetines atostogas. Laikome, kad iš navigacijos periodui kritusių 31 savaitgaliо plaukėm tik 60%, nes būna netinkamas oras, būna įsipareigojimai ir reikalai krante.
Kad koreguoto buriavimo laiko skaičiavimas būtų kiek įmanoma konservatyvus, to biš atsargus, į tuos prisidurtus penktadienius neatsižvelgiam, nevertinam suplauktų valstybinių švenčių, bet iš atstogų savaičių neišmetam ir savaitgalio dienų (jos kaip ir papuola į tuos pradinius 31 savaitgalį). Neatsižvelgiam ir į neplanuotai/nelauktai suburiuotas darbo dienų popietes ir vakarus, kad darbe vedami tabeliai liktų teisingi.
large_971405_658..712828549_n.jpg

Laikom, kad dalyvavimas PaPa regatose - apie 70%, kas sudaro apie 18 pašėlusiai smagių vakarų, mano skaičiavime vertų dienos.

Ir ką čia turim kalendorine prasme?
(31 x 2 x 60%) + (26 x 70%) + (3 x 7) = 37 + 18 + 21 = 76 dienos ant vandens per metus.

76 saulėtos, šlapios, smagios, šaltos, vėjuotos, juokingos, sūrios, baisios, šiltos, lietingos, džiaugsmingos, nuvargę, įdomios, azartiškos dienos ant vandens - ir visos alei vienos laimingos.

Uosto kaštai:
- SCORPIO laikymas prie pontoninės krantinės - Lt279,50 per mėnesį, navigacijos laikotarpiu, t.y. kol laivas vandeny. Per sezoną gaunasi Lt1956,50
- SCORPIO laikymas ant kranto - Lt217,20 per mėnesį, per metus gaunasi dar Lt1086,-
- SCORPIO iškėlimas ir nuleidimas ant vandens portaliniu kranu 169 x 2 = Lt338,-
- SCORPIO dugno plovimas laivą iškėlus iš vandens - Lt66.55
--------------------------------------------------------------------------------------
VISO, uosto kaštai: Lt3447,-

Kažkiek, tiksliau - visai nemažai - uosto kaštų galima ir sutaupyti. Galima žiemojimui laivą nuplukdyti į pigesnę vietą Klaipėdoje. Galima pačiam dugną nusiplauti, neperkant paslaugos iš uosto. Galima laivą ant treilerio užkelti ir gabenti žiemojimui kažkur, kur nekainuos iš viso. Bet jau sakiau, kad išlepę esam, o dugno plovimas kažkaip nepapuoia į tų smagiųjų jachtos darbų kategoriją.
Be to, jachta SCORPIO gerai žino, kur jos namai - Pilies Uostas - tai kam žiemoti kitur - ne paukštis juk...

Kad skaičiavimas būtų pakankamai saugus, neįvertinam to, kad uostas mokesčio neima laikotarpiu, jei laivas ilgesniam laikui išplaukia į kelionę. Tegul skaičiavime bus kiek daugiau tų uosto išlaidų, nei realiam gyvenime galėtų būti. Nors... per kelionę, svetur vistiek susimoki.

Techninė apžiūra, galioja metus laiko - Lt100,-

Kas pora sezonų reikia atnaujinti dugno dažų dangą. Dažom antifulingu, bent 2 sluoksniais - specialiais dažais su kriauklėms ir dumbliams priaugti neleidžiančiais nuodais. Tuo tikslu įkalam į techninį biudžetą apie Lt300,- per metus.

Įvairios smulkmenos, kurias perkam įrangos palaikymui, variklio tepalų ir filtrų pakeitimas - dar apie Lt1000,- per metus. Čia jau labai individualiai - galima išleisti ir ženkliai daugiau, ir šiek tiek mažiau. Bet jei fantazijos neturit - tai kam jums pinigai?

Ir ką čia turim, kaip uosto ir technines išlaidas?
Total Lt4847,-

Apvalinam iki Lt6000,- nes retkarčiais vistiek nupėdinsim į tą jachtinių žaislų parduotuvę ir jei ne naujas pirštines, tai kokį šekelį ar virvagalį vistiek nusipirksim, nors neaišku, ar reikia. Juk nesam visai be fantazijos, tiesa? Okay, jei rimčiau - tas užmestas 1000 per metus - tai kaip kasmetinis depozitas naujoms burėms, kurias kas 5-7 sezonus atnaujinti norėsis, arba kažkokiems remonto darbams, kurių pats neįveikiu, ar terliotis nenoriu.

Taip ir gaunasi, kad kasdien už savo svajonę ir džiaugsmo nuosavybę susimoku 6000 : 365 = Lt16,- nepriklausomai plaukiau ar ne, laivas ant kranto, ar vandeny.

large_599834_594..798017084_n.jpg

Čia ateina laikas įvertinti laivo rinkos vertės praradimą. Nusidėvėjimu to pavadinti neišeina, nes jachtai jis neturėtų būti skaičiuojamas kaip buhalterijoje, vien pagal metus. Kai jachta išstatoma pardavimui, tada ir atliekamas vertinimas, atsižvelgiant į laivo priežiūrai skirtą laiką ir pinigus, t.y. stovį pardavimo metu, laivo komplektavimą įvairia papildoma įranga. Visi atvejai individualūs, visi laivai skirtingi.

large_IMG_0424.jpg

Jachtos, skirtingai nuo kitų transporto priemonių, laikui bėgant nuvertėja labai mažai, todėl laikomos gera investicija. Nežiūrint į tai, manau, kad parduodamas SCORPIO tarkim, ateinančiais 2014 metais, prarasčiau apie Eur5 tūkst., nes šiek tiek buvo įleista į papildomą įrangą, bures, įvairius pagerinimus ir pribumbasus, kurie naujam potencialiam savininkui atrodys nebeatskiriama nuo laivo dalis ir part of da deal avtomatom. Taigi, tuos 5000 ES rublių konvertuojam į tautinius vienetus, dalinam iš 7 laimingos nuosavybės metų ir vienos dienos laivo vertės praradimas gaunasi apie Lt7,- arba bokalas to gero čekiško tamsaus Turgaus aikštės Kabake. Laivo įsigijimo ir pardavimo kainų šiame skaičiavime vertinti nereikia - vien rinkos vertės praradimą...

large_1FF43E8E2219AC6817F992FA4D0ACBEE.jpg

Koreguota laimingos svajonės, gyvenimo džiaugsmo bei rūpesčio nuosavybės kaina gaunasi 16 + 7 = Lt23,- kasdien. Ar saulė šviečia, arba ne, lyja ar pūgos kaukia, plauki tu ar ant sofos gulinėji - kasdien susimoki tuos Lt23,- . Ar brangu? Man ne, nes už malonumus reikia mokėti. O dar kai malonumu virsta ir valandos, praleistos laivą remontuojant, tvarkant, glostant, šiaip aplankant... Kaip tai įvertint? O sūrūs purslai į veidą per audrą, lėti saulėlydžiai ant bangos, bičiulių ratas, vyno taurė ir tylūs pokalbiai jachtos kokpite? Pinigais nesigauna, nes jokiam e-shop'e nerasi - gal reiktų kokiais dvasinio komforto pliusais matuoti? Arba valandom, kai tikrai gyvenai.

Tačiau, lygindami ... jezaw, vos nepasakiau laivo... taigi įgyvendintos svajonės ir gaunamo gyvenimo džiaugsmo (!!) kaštus su laivo nuomos kaštais, negalime naudoti tų mizernų Lt23,- (antra vertus, tai yra jau trys dideli to gerojo čekiško tamsaus - o tai jau rimta). Turime metinius kaštus perskaičiuoti į buriavimo dienos kaštus: 6000 pinigų : 76 pačių labiausių dienų = 79 + 7 = Lt86,-

Va, šiuos Lt90 (taip, apvalinam ant pusės bokalo to gero tamsaus) per buriavimo dieną ir reikia lyginti su laivo nuoma.

Centrinė jachtų nuomą siūlanti kompanija Klaipėdoje - GoSail. Tokio mažo laivo, kaip SCORPIO, jie ir neturi - mažiausias pas juos yra 36 pėdų, t.y. 11 metrų ilgio. Su tokia jachta jau galima dviem šeimom plaukti - komforto ir smagumų bus per akis... Ir kaštai pusiau... Priklausomai nuo metų laiko ir savaitės "karštumo", tokio laivo nuoma be samdomo škiperio kainuos vidutiniškai apie Lt600,- per dieną. Nuomojantis savaitgaliui, t.y. dviem dienom, vienos šeimos kaštai tokie ir bus - apie 600 pinigų. Jei per metus buriavimui išleisite tuos pačius 6000, kaip ir būdami tegul mažesnio, senesnio ir paprastesnio laivelio savininku - nusipirksit tik 10 dienų per metus.

10 saulėtų, šlapių, smagių, šaltų, vėjuotų, juokingų, baisių, šiltų, lietingų, džiaugsmingų, nuvargusių, įdomių, azartiškų dienų ant vandens - ir visos alei vienos laimingos. Geriau, negu nieko - bet man per mažai. Juk 76-ios - žymiai geriau.

large_483329_594..493258942_n.jpg

-----------------------------
p.s. beveik visos foto, išskyrus kelias, buvo pačiu niekšiškiausiu būdu pagrobtos iš PaPa regatos dalyvių ir publikuojamos be jūjų sutikimo. Oj, tu siaubybe, siaubybe....

Posted by gramas 07:08 Archived in Lithuania Comments (5)

Apie tai, kad galit turėti svečių

large_coupephot.jpg

Buriavimas akivaizdžiai populiarėja. Buriuotojų mokyklėlės sukasi kaip patrakę ir kasmet išperi šimtus naujų šviežių buriuotojukų, svajojančių apie šiltas jūras su omarais (niam!) koralų dugne ir egzotiškas salas su praurbintu kokoso riešutu palmės paunksmėje. Tam tikra dalis tų naujai išperėtųjų ne juokais įninka į buriavimą ir laikui bėgant tampa sportininkais, arba buriuotojais- kruizeriais, dar visaip kitaip turistais ir kreiseristais retkarčiais įvardijamų.

Jei vertinti buriuotojų skirtumus nuo normalių žmonių, tai kruizerius galime įvardinti kaip labiausiai pačiuožusią buriuotojų bendrijos dalį.
Sportininkai irgi pačiuožę, tačiau regatai pasibaigus, jie tampa normaliais. Bet jie ir svajoja ne apie omarus ir palmes, o apie varymą aplink plūdurus su įtampos nurauktu veidu.

Labai tikėtina, kad jus, normalius šios šalies piliečius, per artėjančias šventes gali aplankyti pažįstamas kruizeris. Jeigu jums iš tiesų gyvenime pasiseks - tas kruizeris galiu būti aš. Šiais praktiniais patarimais jums padėsiu deramai pasirengti šio gerbiamo svečio vizitui jūsų namuose.

Yra du svarbūs pasirengimo etapai, abu vienas su kitu glaudžiai susiję. Vienas skirtas užtikrinti neramiai kruizerio sielai būtiną dvasinį komfortą ir kitas - sudaryti kruizeriui tinkamas buitines sąlygas. Žingsnis nuo laivo į kranto žmonių gyvenimą kruizeriui jau savaime yra didžiulis stresas, todėl jūsų šeimos pastangos nenueis veltui. Tiesą pasakius, vien šeimos pastangų gali neužtekti - į pasirengimą kruizerio vizitui jums derėtų įtraukti ir kaimynus.

Patį butą reikėtų šiek tiek patobulinti. Visur reikia pritvirtinti ranktūrius, kad kruizeris po butą galėtų judėti trijų taškų principu: jei viena koja pakelta - abi rankos įkabintos. Jei viena ranka sau - kita ir abi kojos - laivui, t.y. butui. Trys taškai...

Lovą kruizeriui reikia įrengti viršutinėje spintos lentynoje. Jis įpratęs, kad guolis įrengtas sunkiai pasiekiamose ir ankštose vietose, ar kad miegoti tenka išsiraičius į kartais visai įdomias pozas, nes lentyna jam per trumpa. Jei spinta erdvi ir kruizeriui skirta lentyna plati - iš skalbinių dėžės paimkite šiek tiek rūbų, geriau tokių jau pabuvusių, ir sudėkite lentynoje, kad kruizeris galėtų jais jaukiai apsikaišyti, esant bet kokiam supimui. Kruizeriui miegant, supimas yra gerai. Jeigu jūs, ar kaimynai turite mažų vaikų - nuo supamojo arkliuko nulupkite tas lenktas pavažas ir prikalkite prie spintos dugno. Spintą supti galėsite visa šeima pakaitomis, optimalų šeimos budėjimo pamainų grafiką padės sudėlioti pats kruizeris.

Kad kruizeris miegotų ramiai, pas kaimynus išgabenkite visus prietaisus su garsiniais signalais - keliauja visi žadintuvai, telefonai, mikrobangės ir pan. - viskas, kas čirškia, cypia, kaukia, skamba. Kruizeriui tie visi signalai atrodys kaip aliarmas iš GPS dėl velkamo inkaro, arba autopiloto nuokrypos nuo kurso; kaip AIS (automatinė įspėjimo sistema) signalas apie laivą, su kuriuo tuoj susidurs, ar kaip echoloto signalas apie po laivu atsiradusias uolas , ant kurių laivas suduš - ir kitokie siaubai. Tokį signalą išgirdęs, net neatsibusdamas jis versis nuo savo lentynos ir apgraibom bildės į balkoną. Žodžiu, nei pats normaliai tą spintą pasupsit, nei kitam leisit, o vargšas kruizeris juk ir nuo balkono nusiversti gali.

Pora žodžių apie maitinimą. Jokių šviežių produktų, greitai gendančių vaisių ir daržovių. Lašinių bryzas su svogūnu pusryčiams, dienos metu greito paruošimo makaronų pakelis, išeiginėmis ir švenčių dienomis - dar ir buljono koncentrato kubelis, vakarienei šiek tiek romo. Šiuos produktus apdairiai iš anksto iškaišiokite į sunkiausiai pasiekiamas vietas - po sofa, batų dėžėje, už televizoriaus. Įsitikinkite, kad kruizeris mato, iš kur produktus imate prieš patiekdami. Ne, jokio šaldytuvo. Jį dar prieš kruizeriui atvykstant, išnešėte pas kaimynus, kaip daiktą, galintį sukelti kultūrinį šoką ir savęs suvokimo krizę.

Jeigu jūsų rajone supermarketas dar nesugriuvo, tai jokiu būdu nesiveskite ten kruizerio. Jam nereikia matyti tos produktų ir gaminių gausos. Jei padarėt klaidą ir nusivedėt - nepamirškit nuraminti apsaugos, kai šie prisistatys. Tas lunatiko žvilgsniu išilgai lentynų pėdomis matuojantis atstumą subjektas nieko pavojingo neplanuoja - jis tik svaigsta apie didesnį laivą, į kurį galėtų tilpti kuo daugiau aplink išdėlioto šlamšto. Kai važiuosite iš prekybcentrio namo - vairuokite pats. Kruizeris kanale, atsiprašau, gatvėje žalius šviesoforus imtų dešiniu bortu, raudonus - kairiu, o jį gatvėje lenkiančioms mašinoms signalizuotų penkiais piktais signalais.

Paruoškite savo šeimos narius, kad kruizeris kruopščiai kontroliuos, kiek vandens šie išnaudoja maudydamiesi duše, arba kad nemestų į WC daugiau popieriaus, nei reikia. Apie tas moteriškas cackes unitaze pamirškit. Patikėkit, šis įgūdis kontroliuoti wc jamsusiformavo ne todėl, kad jo gyvenimas buvo paprastas ir lengvas... Pats kruizeris į WC eis tik didelio reikalo, visa kita darys nuo balkono. Kaimynai aukštais žemiau - tebus informuoti.

Kad kruizeris viešnagės metu jaustų dvasinį komfortą, jam būtina ką nors remontuoti. Jis negali būti ir nebūna be remonto. Būtina turėti namuose išklerusią rozetę, atšokusį plintusą, varvantį kraną. Dar geriau - viską iš karto ir kasdien. Tie objektai turi būti kuo sunkiau pasiekiamose vietose, kai matyt nieko negali, ir darbą reikia padaryti tik apčiuopomis. Jei to užtikrinti galimybių nėra - tada tegul jis dirba bent jau visiškoje tamsoje, nepatogiai persirietęs ir su žibintuvėliu burnoje.

Kruizeris mielai padės namų ruošoje. Nustebsite, kaip galima išblizginti namus be jokio siurblio, tik su skiestu FAIRY ir pačia mažiausia virtuvine kempinyte.

Kruizeris yra lengvai einantis į kontaktą ir bendraujantis buriuotojo tipas. Todėl, jeigu šiuose praktiškuose patarimuose ką nors pamiršau paminėti - jis pats be jokių kompleksų jums tai ir pasakys, kai atvažiuos.

Iki!

parengta pagal netautietišką kruizerių spaudą

Posted by gramas 04:23 Archived in Lithuania Comments (0)

Apie tai, ko čia būti neturi.

DC9938532219AC681755840B7126DA91.jpg

Šiaip jau, čia viskas tik apie jachtas beigi keliones. Gal kartais kokie tai pamąstymai čia prasisunkia, na, bet kam nepasitaiko. Aplei gyviaaanyymą juk.... Bet dažniausiai, tai ne.
Nes jachtos, burės, jūra, laisvė. Bet dabar laivas ant kranto. Kai išplauki į vandenis - tai jie įtraukia, visą tave kitaip sustyguoja, taip ir ant kranto - atsisėdęs į sofą, nejučiom įsitrauki. Sofa dar kitaip sustyguoja. Nuo ramybės piktumai sukyla. Nes ne sezonas, ir laivas ant kranto. Ahmm, jau sakiau... taigi ant kranto.

Okay.

Šitą įrašą skiriu visiems išėjusiems. Visiems, kas išsivaikščiojo dėl bet kokių priežasčių. Taip pat tiems, kas liko, irgi - dėl visų priežasčių. Be priekaištų, visai tiktai šiaip.

Jei laiko skirsit - teks filmą pažiūrėti.

Tik vienas klausimas - Kodėl?
Visiems linkiu gerų atsakymų.

en.wikipedia.org/wiki/Hunger (2008 film)

Parsisiųskit iš belenkur, žinau, kad mokat galit, jei ne - rasit per paiešką ant www.swefilmer.com čia bus angliškai. Jei reikia rusiškai - rasite www.tfilm.tv , paieškoje veskit Hunger, arba Голод. Kai paieškos rezultatus gausit, rasit ir tą veidą, kuris foto viršuj.

Posted by gramas 10:24 Archived in Lithuania Comments (0)

Apie tai, kad 2009-ais Daktaro baliuje atrodysim keistai

large_Screen-Sho..-1_21_02-AM.png

Juk nutinka kartais, kai imi ką nors fantazuoti, ir matai, kad pašnekovai tai priima rimtai, bent iš pradžių. Tai užveda, nes darosi įdomu, kiek ilgai to rimtumo jiems užteks. Juk viskas, kas vyksta - tik pramoga; nutaisai rimtą snukį, ir pasakoji kiaurai permatomas nesamones, kurias anksčiau ar vėliau, bet tavo pašnekovai būtinai atpažįsta. Kuo ilgiau tą jų tikėjimą buvai išlaikęs - tuo įdomiau. Visai smagu pažaisti, pakol ne per dažnai. Vysto kūrybišką požiūrį į problemų sprendimus - gali sakyti, kai pamatysi, kad jau gręsia melagio etiketė.

Prieš kelis metus darbe sprendėm ne tokią ir paprastą transporto problemą, susijusią su surenkamų namų komplektų pristatymu į Angliją. Bendradarbiai, sėdim prie kavos, laužom galvas kaip čia sklandžiau tuos paskirstymus po UK adresus organizuoti... Sakau, dabar, blem, nors laikiną sprendimą, tačiau privalome surasti... Autotransportu, kaip bebūtų banalu... Juk dar meteliai, kiti, ir jau galėsime ir mes naudoti teleportavimą savo namų gabenimui. Su mažais daiktais laboratorijose jau dirbama, bet kai technologija į pramonę ateis, mums tereiks gamykloje namą ant specialios platformos pastatyti, ten komponentai, t.y. materija tokiu skaneriu bus suskaidomi į skaitmeninį kodą, jį internetu siunčiame gavėjui belenkur, ir jį perskaitę, ant panašios platformos pirkėjai atkuria namo komponentus kaip vėl apčiuopiamą materiją. Easy-peasy...

Tokios šviesos tunelio gale mano burna išbylotos, tada niekas prie stalo nesitikėjo, todėl įspūdis buvo visai įdomus, su pasvarstymais ir daug smagaus juoko pabaigoje. Beje, apie 3D printerius ant LT dar niekas tuomet ir nekalbėjo.

Va, laiku šiek tiek pakeliavom, kaip gana dažnai visiems nutinka - tuomet mintimis į ateitį, šiandien - prisiminimais į praeitį...

Todėl iškart ir pagalvojau, kad Daktaras šituo savo pakvietimu irgi bajeruoja.

large_Hawking-Bl..L_1024x1024.jpg

Daktaras - tai Dr.Stephen Hawking, paralyžiaus prie važimėlio pritvirtintas kvantinės fizikos ir visokių kosmose vykstančių dalykų aiškintojas, mokslininkas, didžiulis genijaus protas ligotame kūne, vienžo... Išplatino Daktaras štai tokį pakvietimą, skirtą mums visiems ateityje, kad nepamirštume atvykti į pobūvį, kuris dar tik įvyks PRAEITYJE, to biš 2009 metais, birželio mėn. 28d., Kembridžo Universitete, Gonville & Caius Koledže, esančiame Trinity gatvėje, Kembridžas, UK.
No R.S.V.P. required, atseit, apie savo dalyvavimą galime Daktarui ir neprasinešti, galime šiaip, neprasinešę atvykti. Kad kviečia ir mus, buriuotojus - taigi visai nesunku suprasti - juk duoda ir GPS koordinates.

Ne, nejuokauja ir nesišaipo jis. Juk yra rimc, taigi mokslo žmogus. Žino, šelmis, kad keliavimo laiku technologijos ne tiek tolimoje ateityje bus atrastos ir mums prieinamos. Tada ir galėsim šitą pakvietimą vėl prisiminti ir juo pasinaudoti.

Na, visai malonu, kad Daktaras nepamiršo ir pakvietė, tikrai važiuosiu. Bet sėdžiu dabar, ir mąstau - o kaip važiuoti, ir ką apsirengti? Kaip buriuotojui, man parankiausias būtų vandens transportas, juk į britų salas išvykstam... Skrajojantis Olandas, tas tarp viduramžių ir dabarties paklydęs burlaivis man tiktų, dar gal Black Pearl tiktų su kepu Jack Sparrow (tas, kuris Džions Deps Karibų Piratuose). Bet piratai juk, nepatikimi... Nors technologijas jau turi. Jei sausumos transportu - galim rinktis tą mašinėlę iš Atgal Į Ateitį. Jei mažiau pažįstama technologija, kurią, matyt, dar Hawking'o draugams išrasti reikia - galim visai banaliai iš niekur nieko nuogi nudribti, kaip Švarcas Terminatoriuj...

Transporto opcijų yra, bet ką ateityje rengtis reiks - čia jau visai painios schemos... Juk toks išskirtinis, kviestinis balius - su džinsais nevalia, privalėsim pagal paskutinį ateities mados pyską išsipuošti. Vyriškos mados tendencijos man aiškios. Kūryba, matafaka... Visokie statkevičiai ir kiti atseit, mados guru mums, vyrams, nutaisę rimtus veidus, jau šiandien siūlo sijonus, pėdkelnes ir dekolte, tai galima numatyti, kad ateity į praeitį pas Hawking'ą ant koledžo parketo nudribsime visai pliki, tik su moteriškais stringais ant galvos...

Nepatogu kažkaip. Bet gal stringai irgi keisis, patogesniais taps?.. Na, vilties yra.
Kaip ten bebūtų - ir tamstos jauskitės cordially pakviesti!
;o)

Posted by gramas 02:34 Comments (0)

(Entries 1 - 5 of 5) Page [1]